P0

Regionas

Prokuratūra: poilsio namų rekonstrukcija Neringoje vykdoma teisėtai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-04-12


Klaipėdos apygardos prokuratūra praneša, kad jos Viešojo intereso gynimo skyriuje, įvertinus tyrimo metu surinktų duomenų ir įrodymų visumą, priimtas nutarimas atsisakyti taikyti viešojo intereso gynimo priemones dėl Neringoje esančių poilsio namų „Litorina“ rekonstrukcijos.

„Atlikus tyrimą nustatyta, kad prokurorui nėra teisinio pagrindo konstatuoti teisės aktų ir viešojo intereso pažeidimų bei inicijuoti viešojo intereso gynimo procesą, taikant Prokuratūros įstatyme numatytas viešojo intereso gynimo priemones“, – konstatuojama pranešime.

Šių metų vasario 8 dieną internetiniame portale „Delfi“ buvo paskelbtas straipsnis, kuriame buvo keliamos abejonės dėl Nidos–Smiltynės pl. esančių poilsio namų statybos darbų teisėtumo. Straipsnyje buvo keliami klausimai, ar rekreacinėje teritorijoje nebus pastatytas daugiabutis, ar sklype iš tiesų vyksta rekonstrukcija. Atsižvelgiant į tai, kad gyvenamosios paskirties statyba šioje teritorijoje draudžiama, buvo pradėtas tyrimas dėl statybos leidimo išdavimo ir vykdomos statybos teisėtumo įvertinimo.

Atlikto tyrimo duomenimis, praėjusių metų kovą Neringos savivaldybės administracija išdavė statybą leidžiantį dokumentą, kuriuo statytojui suteikta teisė rekonstruoti minėtame sklype esantį poilsio paskirties pastatą ir jo inžinierinius statinius – vandentiekio ir nuotekų tinklus, tvorą bei aikšteles.

„Pažymėtina, kad straipsnyje minimas pastatas patenka į rekreacinę teritoriją, kurioje yra numatyti tik poilsio paskirties pastatai. Techniniame projekte statytojas nurodė, kad rekonstruojamame pastate numatoma įrengti ir nuomoti apartamentus šeimyniniam ilgalaikiam poilsiui. Nustatyta, jog poilsio pastato rekonstrukcija, nekeičiant jo paskirties, galima, todėl statybą leidžiantis dokumentas išduotas teisėtai“, – rašoma prokuratūros pranešime.

Tyrimo metu taip pat buvo siekiama nustatyti, ar vykdomos statybos yra teisėtos. Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija, atlikusi faktinį vykdomų statybų patikrinimą, nustatė, kad atliekami statybos darbai yra priskiriami statinio rekonstravimo darbams, nes buvusio poilsio paskirties pastato laikančiosios pamatų konstrukcijos yra išsaugotos pagal techninio projekto sprendinius, kas atitinka statinio rekonstrukcijos apibrėžimą. Atkreiptinas dėmesys, kad naujo antžeminio statinio statyba yra tada, kai ji vykdoma žemės paviršiaus plote, kuriame nėra kitų statinių.

Šiam projektui pritarė Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija. Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos valdyba, atlikusi patikrinimą, nenustatė aplinkosauginių pažeidimų, miško žemės sklype kirtimai nevykdyti, o želdiniai pašalinti turint leidimus.

Pažymėtina, kad iki statybos darbų vykdymo, minėtas pastatas buvo poilsio apartamentai, kurie turėjo virtuves su valgomaisiais, svetaines ir atskirus miegamuosius, po vieną ar kelis sanitarinius mazgus. Tyrimo metu nenustatyta, kad šios patalpos bus formuojamos kaip atskiri nekilnojamojo turto objektai, jų paskirtis – poilsio – tokia pati, kaip ir viso pastato. Atsižvelgiant į tai, konstatuotina, kad viešojoje erdvėje kilusios abejonės dėl poilsio paskirties pastato rekonstravimo į gyvenamuosius butus nepasitvirtino.

Prokuratūra teigia, jog statinių naudojimo priežiūrą įstatymų nustatyta tvarka vykdo savivaldybės, todėl pareiga tikrinti, ar žiniasklaidos susidomėjimą sukėlęs pastatas bus naudojamas pagal paskirtį, tenka Neringos savivaldybei.


  2023-04-12

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt