Vytauto Paukštės dukra: rašyti apie tėvą buvo sunkiausia gyvenimo užduotis (1)

Fotoreportažai, Kultūra, Svarbu
Avatar photoAtvira Klaipėda
2023-04-13

Trečiadienio pavakarę Klaipėdos dramos teatre Daiva Šabasevičienė ir Ada Paukštytė pristatė bendrą savo darbą – knygą „Pagrindinis vaidmuo – Vytautas Paukštė“. Monografiją pristatinėjęs aktorius Darius Meškauskas vylėsi, kad ši knyga neleis užmiršti šio teatro mohikano.

Ryčio Laurinavičiaus nuotr.

Vytautas Paukštė mirė pernai vasarą, sulaukęs garbingo 90 metų amžiaus. Per visą tą laiką susikaupė nemažas kiekis medžiagos, buvo padaryti interviu ne tik su V. Paukšte, bet ir jo amžininkais, kolegomis.

Viena iš knygos autorių Ada Paukštytė minėjo, kad jai rašyti apie tėvą buvo viena sunkiausių gyvenimo užduočių. 

„Tu nežinai, ką rašyti, nes tu žinai, kokį tėvą pažinojo žmonės, tu žinai jį dar kažkokį kitokį, bet vis dėlto bandžiau parodyti, koks jis iš tiesų būdavo, o buvo jis daugialypė asmenybė“, – sakė A. Paukštytė.

Dukra prasitarė, kad jai labiausiai trūksta tėvo humoro jausmo. Autorės teigimu, tėvas mokėjo pažiūrėti į save ironiškai, tada ir gyvenimas atrodo daug paprastesnis.

Viena iš knygos autorių Ada Paukštytė. Ryčio Laurinavičiaus nuotr.

Bandymų parašyti knygą buvo kilę ir anksčiau, tačiau knygos leidybai trūko finansavimo. Per 80-ąjį aktoriaus jubiliejų buvo išleista jam skirta brošiūra. Tuo metu A. Paukštytei kilo mintis, kad tėvas vertas didesnės apimties dokumento. Pasak jos, tėvas buvo vienas ryškiausių istorinių, kultūros ne tik Klaipėdos, bet ir visos Lietuvos asmenybių.

Renginio dalyviai, kalbėdami apie V. Paukštę, ne kartą minėjo, kad jis buvo labai žemiškas ir nuoširdus, o jo daugialypiškumas tik įrodė, kad tai buvęs tvirto charakterio žmogus.

Teatrologė Daiva Šabasevičienė atkreipė dėmesį į vieną svarbią aktoriaus biografijos detalę. Knygos bendraautorė minėjo, kad tai buvo išskirtinai „švarus” aktorius.

„Paukštė buvo nesusitepęs politiškai. Dažnai kiti aktoriai praranda savo tapatybę, stuburą, o jisai išliko kaip nepriklausomos Lietuvos šauklys“, – samprotavo D. Šabasevičienė.

Ji tikisi, kad ši knyga aktorių prikels antram gyvenimui. Teatrologė minėjo įdomų faktą, jog ir pats V. Paukštė buvo didelis knygų gerbėjas, todėl skaitytojas turėtų jį dar labiau pamilti. 

„Paukštei suteikiamas antras skrydis, tarsi antras gyvenimas“, – sakė  teatrologė. 

Susirinkusiems buvo pristatyti ir paties V. Paukštės prisiminimai apie Klaipėdą: „Klaipėdoje esu nuo 1963-ųjų metų, sausio 1 d. Uostamiestis pasikeitė… Žinote, kas man maloniausiai prisimenama iš tos praėjusios Klaipėdos – buvusi dvasia, netgi silkių kvapas. Klaipėda būdavo jūreivių ir statybininkų miestas. Visur kalbama rusiškai, iš reisų sugrįžę mariakai normaliai pasiausdavo miesto kavinėse, restoranuose. Jie buvo turtingi žmonės, jų siautulys Klaipėdai suteikdavo nepakartojamo žavesio. Savotiškai to gaila“.

Žymos: | | | |

Komentarai (1):

Įrašo “Vytauto Paukštės dukra: rašyti apie tėvą buvo sunkiausia gyvenimo užduotis” komentarų : 1

  1. Anonimas parašė:

    Puiku, kad bus knyga, labai laukiu

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kultūra

„TheATRIUM“ veiks į Kuršių neriją nukelianti „Regykla“ 

Prieš ketverius metus Nidos meno kolonijoje į tyrimų ir rezidencijų programą „Neringos miško architektūra“ įsijungęs radijo žurnalistas ir garso menininkas ...
2024-05-15
Skaityti daugiau

Fotoreportažai, Kultūra, Svarbu

Dramos teatro premjera – apie atsisveikinimą ir netekties skausmą 

„Yra su kuo atsisveikinti, dėl ko gailėtis“, – sako savaitgalį Klaipėdos dramos teatre žiūrovams antrąjį čia sukurtą spektaklį – „Requiem“ ...
2024-05-08
Skaityti daugiau

Kultūra

Dmitrijus Krymovas: „Tai, ką kuriu, yra šių laikų paveikslas“

Iki spektaklio „Requiem“ premjeros Klaipėdos dramos teatre liko kiek daugiau nei savaitė. Abipus Atlanto pripažintam režisieriui Dmitrijui Krymovui tai jau ...
2024-05-02
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This