Fotoreportažai, Mums rašo

Kaip mokysime literatūros? Klaipėdos mokytojai dalinosi savo patirtimis

Atvira Klaipėda

Asta Vainorė
2023-04-17


Jau nuo šio rudens mokyklose bus pradėtos diegti atnaujintos bendrosios ugdymo programos, kurios tiek mokytojams, tiek mokiniams ir jų tėvams kelia daug klausimų, kelia abejonių ir nemažai diskusijų. Paskutinę mokinių pavasario atostogų dieną, balandžio 14-ąją, Klaipėdos „Varpo“ gimnazijoje vyko metodinė diena, skirta lietuvių kalbos ir literatūros mokytojams, simboliniu pavadinimu „Ant slenksčio: mintys, galimybės ir patirtys, pasitinkant atnaujintas lietuvių kalbos ir literatūros programas“. 

Valdo Ramanausko nuotr. 

Šio renginio sumanytoja ir organizatorė gimnazijos pavaduotoja Orinta Adomavičiūtė siekė, kad miesto lietuvių kalbos ir literatūros mokytojai turėtų galimybę susitikti, pasidalinti savo patirtimis, padiskutuoti ir kartu žengti per tą simbolinį slenkstį į naują ugdymo turinį.

Pirmiausia savo įžvalgomis ir profesionaliomis rekomendacijomis dalinosi LKLMS pirmininkas, lietuvių kalbos ir literatūros mokytojas ekspertas, Kauno jėzuitų gimnazijos mokytojas Mindaugas Grigaitis, į renginį prisijungęs nuotoliniu būdu. M. Grigaitis į atnaujintą ugdymo turinį žvelgia itin pozityviai, nuramino, kad tikrai dabar bus ir daugiau galimybių rinktis mokiniams aktualią grožinę bei negrožinę literatūrą, ir pats ugdymo tikslas tampa aiškesnis, lengviau pamatuojamas. Ekspertas akcentavo, kad sumažėjusi literatūros kūrinių apimtis suteikia mokytojams daugiau laisvės, kuri turėtų padėti mokyti lėtojo ir kokybiškesnio skaitymo.

Antrojoje metodinės dienos dalyje savo gerąja patirtimi dalinosi „Varpo“ gimnazijos lituanistai. Mokytoja Rūta Paulikienė skaitė pranešimą apie projektinio mokymosi reikšmę ir papasakojo, kaip praėjusiais metais su mokiniais kūrė labai rimtą projektą apie rašytoją Ievą Simonaitytę ir kiek daug naudos iš šio projekto buvo mokiniams.

Mokytoja Monika Šulcaitė-Jaunienė pasakojo, kaip galima pamokose panaudoti filmą kaip literatūros kūrinio analizės metodą. Jos mokiniai ne tik žiūri filmus, susijusius su skaitomais kūriniais („visada tik legaliai,“ – akcentavo ji), bet ir patys juos kuria taip interpretuodami skaitytus tekstus.

Neolė Jucienė, kuri yra ne tik lietuvių kalbos, bet ir teatro mokytoja, paruošusi ne vieną skaitovų konkursų laureatą, dalinosi savo prasminga patirtimi apie meninį skaitymą, labai emocingai pasakojo, kaip ji mokinius ruošia meninio skaitymo konkursams, negailėjo vertingų patarimų.

Mokytoja Asta Vainorė teigė, jog pati labai mėgsta žaisti, todėl dažnai pamokose ugdymo tikslais taip pat pritaiko įvairius žaidimus. Tad ji ir pasidalino savo patirtimi apie žaidimus, skatinančius mokinius mokytis patiriant geras emocijas. Renginį bibliotekoje užbaigė gimnazijos mokytojas poetas Danielius Milašauskas, visus įtraukęs į haiku kūrybinį užsiėmimą, skaitęs savo ir kitų poetų haiku eilėraščius ir leidęs visiems susirinkusiems patirti kūrybinį džiaugsmą.

Susirinkusieji džiaugėsi, kad metodinė diena buvo tikrai prasminga ir naudinga. Lietuvių kalbos mokytojų būrelio pirmininkė mokytoja Vaida Jokšienė pasidalino įžvalgomis, kad susirinkę mokytojai galėjo ne tik sudalyvauti praktinėmis veiklomis grįstuose užsiėmimuose, bet ir pasidalinti nerimu dėl artėjančių naujųjų ugdymo programų.

„Ačiū kolegoms už įdomias įžvalgas, už jaukius pokalbius prie arbatos puodelio ir už tvirtą žinią – viskas bus gerai”, – renginio organizatoriams dėkojo mokytoja.


  2023-04-17

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt