P0

Kultūra

Jūrų muziejuje – mokslinė konferencija (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-04-20


Šį penktadienį, balandžio 21-ąją, Lietuvos jūrų muziejuje vyks mokslinė konferencija „Lietuva – jūrinė valstybė: kultūrinis paveldas Lietuvos muziejuose“.

Konferencijoje bus pristatyta net 16 pranešimų, kuriuos skaitys muziejininkai, mokslininkai, tyrinėtojai!

Sekcijos „Paskui žuvis“ sesija vyks Lietuvos jūrų muziejaus delfinariumo renginių erdvėje „Jūros sala“, kita – „Laivų siluetai“ – neseniai lankytojams duris atvėrusiame Baltijos jūros gyvūnų reabilitacijos centre.

Muziejininkai, mokslininkai pristatys Lietuvą kaip jūrinę valstybę įvairiais aspektais, remdamiesi muziejų eksponatais, tyrinėjimais: kokia buvo jūros svarba prof. Kazio Pakšto Baltoskandijos idėjos kontekste, kaip Kazio Pakšto Baltoskandijos idėjos atspindėjo mokykliniuose vadovėliuose 1918–1940 m. Bus kalbama apie prekybą ir jūrinę veiklą Klaipėdoje reprezentuojančius artefaktus, aptariama kaip saugojama ir puoselėjama jūrinė kultūra, kokia jūros įvaizdžių įvairovė lietuvių kompozitorių kūryboje ir dar daug įdomių bei svarbių aspektų.

Konferencija rengiama Klaipėdos prijungimo prie Lietuvos šimtmečiui pažymėti.


  Kultūros straipsnių vidus

  2023-04-20

  Vienas komentaras apie “Jūrų muziejuje – mokslinė konferencija”

  1. AvatarKarikatūra (IP: 88.119.156.187)

   kompartijos nomenklatūrininkai prihvatizavo uostą, milijonieriais tapę jau 30 metų naikina miestą, nuodija visokiausiais brudais miestiečius, galiausiai dabar jau paėmė į savo rankas mieste ir politinę, vykdomąją valdžią, o trupiniais palesinti moxlo , muziejininkų ir tyrinėtojų funkcionieriai suoks kasmetinę odę ” konferencindamiesi” apie “jūrinę” valstybę, jūrinį miestą ir muziejines iškamšas tai vadindami jūrine kultūra.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt