P0

Uostas ir jūra

Naujasis meras kruizinės laivybos skatinimą mato tarp prioritetų (2)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-04-20


Penktadienio rytą Klaipėdos Kruizinių laivų terminalo teritorijoje turėtų prisišvartuoti pirmasis šio sezono kruizinis laivas „Hamburg“. 144 m ilgio po Bahamų vėliava plaukiojantis laivas bus pirmasis iš 44 kruizinių laivų, kurie šiemet lankysis Lietuvos uostamiestyje. Keturi iš jų Klaipėdoje aplankys pirmą kartą.

Martyno Vainoriaus nuotr.

„Ir 2022 metais kruizinis laivas „Hamburg” buvo pirmasis pasirodęs mūsų uoste. Šį laivą jau galime drąsiai vadinti kruizinio turizmo sezono pradžios šaukliu. Daugiau nei 180 Vokietijos turistų, atvykusių šiuo laivu, išvažiuos į ekskursijas, kurių metu aplankys Klaipėdą, Palangą ir Neringą, degustuos kulinarinį paveldą. Klaipėdos uoste šis laineris praleis vos keletą valandų, iki 13 val, todėl labai tikimės, jog viešnagė, kad ir trumpa, patiks mūsų svečiams. Turizmo paslaugų sektorius jau yra pasirengęs prasidedančiam turistiniam sezonui ir su nekantrumu laukia atvykstančių svečių, tiek kruiziniais laivais, tiek kitomis transporto priemonėmis, o ir mes labai tikimės, kad atvykstančių laivų užimtumas šiemet bus didesnis nei praėjusiais metais“, – teigia Klaipėdos turizmo informacijos centro direktorė Romena Savickienė.

„Hamburg“, pastatytas 1997-aisiais, talpina 420 keleivių. Laivas priklauso Vokietijos kelionių operatoriui.

Šia proga platiname pranešime spaudai naujasis Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus tikina, kad turizmo ir kruizinės laivybos skatinimas turėtų ateityje išlikti vienu iš svarbiausių miesto valdžios prioritetų.

„Klaipėda yra ne tik uostamiestis. Tai yra ir miestas, kuris turi didžiulį turistinį potencialą. Manau, kad ateityje kruizinių maršrutų kiekis į Klaipėdą tik augs. Tačiau mes turime padaryti didelį darbą didinant miesto turistinį patrauklumą bei rengiant bendrą ir vieningą viso pajūrio regiono turizmo vystymo strategiją. Tikiu, kad Klaipėda ir visas pajūrio regionas turistų traukos centru turėtų būti visais metų laikais“, – pranešime cituojamas A. Vaitkus.

Klaipėdos turizmo ir kultūros informacijos centro duomenimis, šį sezoną Klaipėda sulauks trečdaliu mažesnio kruizinių laivų srauto nei pernai. Kaip teigia centro atstovai, panašios tendencijos pastebimos visose trijose Baltijos valstybėse, o tokio mažėjimo priežastys esą yra po COVID-19 pandemijos dar visiškai neatsigavusi turizmo rinka ir įtempta geopolitinė situacija regione dėl karo Ukrainoje.

„Pagrindinės priežastys, kodėl Baltijos jūros regiono uostuose kruizinių laivų šiemet bus mažiau visų pirma – besitęsiantis karas Ukrainoje, taip pat pagrindinio mūsų regiono magneto – Sankt Peterburgo – eliminavimas iš kruizinių maršrutų bei kruizinių kelionių kainų augimas“, – teigia Uosto direkcijos tarptautinių ryšių vadovė Kristina Gontier.

Pernai kruizų sezonas Klaipėdoje startavo balandžio 11-ąją, baigėsi – spalio 8 dieną. Jo metu Klaipėdoje apsilankė 61 laivas su beveik 47 tūkst. keleivių. Pernai, palyginti su 2019 metais, laivų skaičius augo penktadaliu (2019 metais – 51), o keleivių sumažėjo 31 proc. (68,5 tūkst.).

Dėl pandemijos 2021 metais Klaipėdoje apsilankė tik du kruizų laivai, 2020 metais – nė vienas.

Teigiama, kad Klaipėdos uostas šiemet būtų galėjęs priimti 7-iais kruiziniais laivais daugiau, jei turėtų pakankamai vietos jiems švartuoti.

„Esamas kruizinių laivų terminalas pajėgus vienu metu priimti du mažesnius arba vieną didesnį kruizinį laivą. Ankstesniais metais maždaug 10-čiai kruizinių laivų, išreiškusių norą užsukti į Klaipėdą, Uosto direkcija privalėjo pasakyti „ne“ vien dėl vietos stokos. Tačiau tikimės, kad taip bus nebeilgai. Nauja kruiziniams laivams švartuoti skirta krantinė centrinėje miesto dalyje jau projektuojama“, – sako Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas.

Kitą savaitę Klaipėdos uosto ir Klaipėdos turizmo ir informacijos centro atstovai viešės Rostoke vyksiančioje Baltijos kruizų asociacijos konferencijoje, kurios metu, tikimasi, bus patvirtintos gairės, kaip reklamuoti Baltijos jūros regioną Amerikos rinkai, kad jis būtų patrauklus ir be Sankt Peterburgo. Per artimiausius dvejus metus laukiama esminio proveržio.

2024 metų kruizinių laivų sezonui Klaipėdos uoste jau yra užsiregistravęs 51 laivas.


  2023-04-20

  2 komentarai “Naujasis meras kruizinės laivybos skatinimą mato tarp prioritetų”

  1. AvatarAnonimas (IP: 90.138.88.178)

   Labai teisingas Jeg pastebėjimas , etatinė bomžė prie Manto 5 su savo hėbryte taip puošia Manto gatvę , ir tas vyksta metų metais , baisu . Gal Klaipėdos merai miekada nevažiuoja šia gatve .

  2. AvatarJeg (IP: 77.79.44.59)

   Norint pagerinti kruizinių laivų apsilankymų skaičius reikia Klaipėda tam pritaikyt. Dabar tai šūdai myžalai

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt