P0

Miestas, Svarbu

Prasidės Girulių paplūdimio prieigų rekonstrukcija (4)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2023-04-23


Vieno iš lankomiausių Klaipėdos pajūrio paplūdimių – Girulių – prieigų atnaujinimas kainuos 470 tūkstančių eurų. Artėjant paplūdimių sezonui prasidėsiantys darbai tęsis daugiau nei metus.

Projektuotojų vizualizacija

Čia darbuosis UAB „Ecomas”, laimėjusi Klaipėdos savivaldybės paskelbtą viešųjų pirkimų konkursą. Pastaroji įmonė buvo pagarsėjusi savo sandoriais su buvusia savivaldybės įmone „Gatvių apšvietimas”.

Pagal sutartį numatoma atlikti pėsčiųjų bei dviračių tako, jo priklausinių – atraminių betoninių sienučių – remonto ir aplinkos tvarkymo darbus. Jie bus atliekami  pagal UAB „Uostamiesčio projektas“ dar 2019 metais parengtą remonto ir aplinkos tvarkymo projektą.

Sutartyje numatyta, kad darbus reikia baigti per 14 mėnesių, su galimybe šį terminą pratęsti dar 5 mėnesiams. Remontuojamo pėsčiųjų ir dviračių tako ilgis – 126,4 m.

Girulių centrinio paplūdimio prieigų atraminės sienutės yra apie 280 m ilgio ir 0,5-1 m aukščio betoninės konstrukcijos. Jos yra deformuotos, vietomis ištrupėjusios, prasidėjusi erozija. Ką bekalbėti apie estetinę būklę. Esamas tako asfalto dangos – „pavargusios”. Pėsčiųjų tako ruožas nuo atraminių sienučių iki jūros nėra apšviestas.

Nauja tako danga bus iš granito trinkelių. Take bus atskirtos pėsčiųjų ir dviračių juostos, padidės tako plotas. Numatytos ir dvi poilsio aikštelės (22 ir 31 kv. m) su atitinkama atributika. 

Dabartinės atraminės sienutės „išaugs” iki 1,6 metro. Pažeisti betono blokai bus pakeisti, o visos atraminės sienelės – dekoruotos medžiu. Takas ir suoliukai bus apšviesti, apšvietimas bus sumontuotas ir atraminėse sienelėse.


  2023-04-23

  4 komentarai “Prasidės Girulių paplūdimio prieigų rekonstrukcija”

  1. AvatarMėlynasis (IP: 85.232.138.203)

   Ar vienokia, ar kitokia rekonstrukcija kada nors baigsis. Takas atsinaujins, bus gražesnis, jaukesnis, tiktai ar ilgai? Galiu duoti kepurę, kad nepraeis nė pusmetis ir naujosios sienutės bus apipeizavotos bjauriais kringeliais, nesąmoningais piešiniais ir keiksmažodžiais. Duokdie, kad būčiau suklydęs, bet vargu bau.

  2. AvatarIlgai (IP: 78.57.205.236)

   Aš ir galvoju, kodėl tiek ilgai ,net 14 +5 mėn. truks 126 m kelio remontas, tegu ir su atraminėm sienutėm. Pasirodo tas UAB Eomas turi tik 6 darbuotojus-tai dirbs atsipūtę, ilgai ir nuobodžiai.

  3. AvatarAnonimas (IP: 86.100.66.158)

   Vasara kai sezonas remontuojama?

  4. AvatarC7 (IP: 84.15.186.247)

   Administravijos direktoriai keičiasi. Paskutinėm dienom 4 metus brandintos sutartys pasirašomos.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt