P0

Transportas

Skubama įrengti infrastruktūrą elektriniams autobusams (4)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2023-04-23


Uostamiesčio savivaldybės valdoma UAB Klaipėdos autobusų parkas (KAP), laukianti naujų elektrinės traukos autobusų, ieško rangovų, kurie per 3 mėnesius įrengtų 13 jų įkrovimo stotelių. Tam planuojama išleisti apie 700 tūkstančių eurų.

„Atvira Klaipėda” praėjusių metų pabaigoje pranešė, kad KAP ir UAB „Busnex“ pasirašė 9,7 mln eurų vertės sutartį dėl 13 naujų elektrinės traukos autobusų YES EU18 TEG6190BEV pirkimo. Autobusai, kuriuos gamina Kinijos bendrovė „Electric Vehicle Co Ltd”,  į Klaipėdos gatves turėtų išriedėti jau šiais  metais.

KAP siekia įsigyti „ne mažiau kaip 180 kW galios su dviem CCS2 krovimo jungtimis elektra varomų autobusų krovimo stotelių” montavimo darbus. Tiekiama įrangą turi būti galima keisti tarpusavyje, kiekvienas įrenginys, valdiklis ir kita įranga turi veikti perkėlus į kitą vietą.

KAP praėjusią vasarą pasirašė ir sutartį su UAB „Vėjo projektai“ dėl 10 elektra varomų autobusų veiklos nuomos dešimties metų laikotarpiui.

Savivaldybė, kaip įmonės akcininkas, yra suformulavusi tikslą, kad KAP iki 2025 m. turimus 34 dyzelinius autobusus pakeisti elektra varomais ir visiškai netaršiais autobusais.

KAP iki šiol naudojasi tik dviem elektriniais autobusais „Dancer”.

Transporto straipsnių vidus kompas


  2023-04-23

  4 komentarai “Skubama įrengti infrastruktūrą elektriniams autobusams”

  1. AvatarAnonimas (IP: 86.38.215.35)

   Kada važiuos tie autobusai

  2. AvatarArtūras Stasynas (IP: 86.38.215.35)

   Kada važiuus tie autobusai

  3. AvatarDaina (IP: 90.131.34.32)

   Puiku, bet būtų gerai, kad ir esamuose atsirastų daugiau, švaros , tvarkos ir kultūros. Kad vairuotojai tvarkingiau apsirengtų ir apsieitų be savo prasto skonio popso , nuolat leidžiamo iš jų ” radijušų”

   • AvatarAnonimas (IP: 86.100.66.158)

    Elektrobusai ir elektroauto nepamirksite yra sunkesni…

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt