P0

Miestas

Mieste prasideda šienavimo sezonas (4)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-04-24


Klaipėdos savivaldybė praneša, jog uostamiesčio viešosiose erdvėse pirmadienį pradėta pjauti suvešėjusi žolė. Pirmiausia bus nušienautos pagrindinių miesto gatvių žaliosios skiriamosios juostos, pakelės, reprezentacinės erdvės.

Klaipėdos miesto parkų, skverų, žaliųjų plotų želdinimo, aplinkotvarkos ir priežiūros, tarp jų – ir šienavimo,  paslaugas atlieka UAB „Klaipėdos želdiniai“ pagal trejiems metams sudarytą. Sutarties priede numatyta, kokia tvarka turi būti nušienauti miesto žalieji plotai mieste.

„Savalaikis šienavimas svarbus ne tik estetine prasme, tai – savotiška „šluostė“, nubraukianti per žiemą susikaupusius nešvarumus ir dulkes, kuriomis kvėpuojame. Taip pat tai ir priemonė apsisaugoti nuo ligas platinančių erkių. Šienavimas, gatvių valymas, atliekų išvežimas – tai kiekvienam klaipėdiečiui svarbi miesto higienos dalis, kuriai skirsime didelį dėmesį“, – pranešime pažymi Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus.

Tuo metu už žolės pjovimą daugiabučių gyvenamųjų namų kiemuose yra atsakingi daugiabučių administratoriai arba savininkų bendrijos, jie privalo viešai (daugiabučių namų skelbimo lentose ar kitais komunikavimo su gyventojais būdais) paskelbti teritorijų tvarkymo ir valymo grafikus.

Vadovaujantis Klaipėdos miesto tvarkymo ir švaros taisyklėmis, nuo gegužės 1 d. iki spalio 1 d. daugiabučiams gyvenamiesiems namams priklausančiose faktiškai naudojamose teritorijose žolė turi būti pjaunama periodiškai: žolės aukštis turi būtų ne didesnis kaip 12 cm. Viešosios tvarkos specialistai kontroliuos, kaip laikomasi taisyklių.

Klaipėdoje iš viso yra 16 300 682 kv. m. šienaujamo ploto. Vidutiniškai per metus šienavimo darbams Klaipėdos miesto savivaldybė išleidžia 650 tūkst. eurų.


  2023-04-24

  4 komentarai “Mieste prasideda šienavimo sezonas”

  1. AvatarLaima (IP: 78.60.174.202)

   Sveiki, neprisiprašome, kad nupjautų žolę parkelyje už pėsčiųjų tilto per geležinkelį (Kretingos g. pusė). Nesame reprezentacinė Klaipėdos vieta, tačiau taip pat norime gyventi tvarkingai. O dabar bijome patys bristi į aukštą žolę ir gyvūnus leisti pasibėgioti, nes prisirenka erkių.

  2. Avatar? (IP: 86.100.175.88)

   Kažin iki kada užmokėta, kad šildymą išjungti Meras galės? +19, kaip sako- Meras griežtai neleidžia nutraukti šildymo, nes galimai atvės.o jei ne?

  3. AvatarVigantas (IP: 85.232.128.51)

   Mano bute tik 30 laipsnių… Gal galėtumėt pakelti temperatūrą? Radiatoriai tik karšti…neverdantys. Kojos šąla.

  4. AvatarAndrej (IP: 77.79.54.16)

   Dar zole neuzaugo- pas mus Klaipedoje dar ziemos sezonas-namu sildymas neisjungtas. DUOKITE PASIDZIAUGTI SVIEZIA ZOLE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
   Pjaunat iki pat saknu. Kas toks Klaipedoje idiotas ir ligonis?, kuris bijo zoles, krumu ir medziu?????
   Sunaikinote Klaipeda!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt