Savivaldybė nesitraukia: šildymo kol kas neatjungs (6)

Miestas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2023-04-25

Klaipėdos savivaldybė antradienį dar kartą pareiškė, kad kol kas nesiruošia baigti šildymo sezono.

„Sprendimas vėliau pabaigti šildymo sezoną mieste priimtas atsižvelgus į nepalankias oro prognozes. Anot sinoptikų, artimiausiomis dienomis išsilaikys vėsūs ir lietingi orai, o oro temperatūra dieną nepakils aukščiau 12 laipsnių. Pabaigus šildymo sezoną ir nutraukus biudžetinių įstaigų šildymą būtų sudėtinga užtikrinti higienos normos reikalavimų įgyvendinimą Klaipėdos ikimokyklinio ir bendrojo ugdymo bei socialinių paslaugų įstaigose”, – rašoma savivaldybės pranešime.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Jame primenama, kad gyventojai patys gali namo gyventojų balsų dauguma nuspręsti dėl savo pastatų šildymo pabaigos, nepažeidžiant higienos normų reikalavimų. Jeigu šildymą nutraukti nori daugiau negu pusė namo gyventojų, rekomenduojama raštu kreiptis į šiluminį mazgą prižiūrinčią įmonę (bendrijos pirmininką ar administratorių) dėl patalpų šildymo nutraukimo.

Šildymo sezono pabaigą, atsižvelgdama į faktinę lauko oro temperatūrą, savivaldybė nustato savo pavaldume esančioms įstaigoms. Kiti šilumos vartotojai, įskaitant ir daugiabučių gyvenamųjų namų gyventojus, balsų daugumos sprendimu gali patys apsispręsti dėl savo pastatų šildymo pabaigos – ji nebūtinai turi sutapti su savivaldybės nustatyta šildymo sezono pabaiga.

AB „Klaipėdos energija“ duomenimis, galimybe anksčiau nutraukti šildymą jau pasinaudojo 8 uostamiesčio daugiabučiai.

„Klaipėdos energijos” valdyba balandžiui yra nustačiusi 6,91 ct/kWh centralizuotai tiekiamos šilumos tarifą. Lyginant su kovo tarifu jis yra 12,2 proc. mažesnis, tačiau mokėti teks daugiau nei pernai balandį, kai rinkos jau buvo pradėjusios jausti Rusijos sukelto karo pasekmes. Antrą 2022-ųjų pavasario mėnesį „Klaipėdos energijos” tarifas siekė 6,15 ct/kW.

Visgi „Klaipėdos energijos” nustatytas tarifas yra mažesnis už Lietuvos vidurkį. Anot Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos, jis balandį siekia 7,17 ct/kWh. Uostamiesčio energetikai patenka tarp TOP10 mažiausių tarifų – užima aštuntą vietą. Mažiausiai balandį Lietuvoje mokės kauniečiai, po jų – Šiauliai ir Utena.

Šildymo sezono pabaiga Klaipėdoje

2001 m. – balandžio 24 d.

2002 m. – balandžio 12 d.

2003 m. – balandžio 18 d.

2004 m. – balandžio 19 d.

2005 m. – balandžio 18 d.

2006 m. – balandžio 25 d.

2007 m. – balandžio 16 d.

2008 m. – balandžio 24 d.

2009 m. – balandžio 14 d.

2010 m. – balandžio 26 d.

2011 m. – balandžio 21 d.

2012 m. – balandžio 20 d.

2013 m. – balandžio 22 d.

2014 m. – balandžio 18 d.

2015 m. – balandžio 24 d.

2016 m. – balandžio 14 d.

2017 m. – gegužės 5 d.

2018 m. – balandžio 11 d.

2019 m. – balandžio 19 d.

2020 m. – balandžio 30 d.

2021 m. – gegužės 3 d. 

2022 m. – gegužės 5 d.

Žymos: | | |

Komentarai (6):

Atsakymai į “Savivaldybė nesitraukia: šildymo kol kas neatjungs”: 6

 1. Tiesa parašė:

  Elektra, Dujos atpigo, galima ir be Centrilizoto šildimo kažkaip išgiventi. Rūdini ne skuba ijugti, pavasari neskuba išjungti))) Panašei kaip remonto darbai viksta mūsu KLP……

 2. Lietuvis. parašė:

  Gal šiemet ir visą vasarą šildys ,nes prognozė nepalanki praneša bus šalta,vėsu nors visų balkonai atviri.Kazkam yra labai šalta reikia papildymo…..?

 3. Cha... parašė:

  Kad tik nesušaltume… Kaip „rūpinasi ” valdžia… Gal geriau pasirūpintų, kad nebadautų…, nereiktų pirkti maisto su besibaigiančiu ar pasibaigusiu realizacijos terminu?! O namuose galima ir apsirengti..!

 4. Husky parašė:

  Tiesiog ant akių klimato atšilimas…

 5. gėda parašė:

  Šildykit iki liepos,bent uždirbsite.Ar jums rūpi mūsų kišenės? ne.aišku,kad ne..Kažkodėl nesšąla dabar nė Vilnius,nė Kaunas,nė kiti miestai,kur nukrito temperatūra labiau nei Klaipėdoje.

  • Vaida parašė:

   Klausimas, kodėl J.Karoso muzikos mokykloje,jau trys savaitės kaip nešildo,ir jokiems higienos centrams tai nerūpi,kad šalą vaikai ir mokytojai?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Švietimas

„Pajūrio“ progimnazijai jau ieškoma naujo vadovo

Klaipėdos savivaldybė paskelbė „Pajūrio“ progimnazijos vadovo paieškos konkursą. Anksčiau šiai įstaigai vadovavusi direktorė Julija Archišina pasitraukė iš pareigų, nes įtarta, kad ...
2024-06-22
Skaityti daugiau

Spyglys

Savivaldybės taryba dykai duoną valgo…*

„Opozicija yra atostogose”, – tokį nuosprendį Klaipėdos meras Arvydas Vaitkus paskelbė prieš savivaldybės Tarybos posėdį ketvirtadienį, kai paaiškėjo, kad nė ...
2024-06-21
Skaityti daugiau

Kultūra, Svarbu

Bus suteikiamas „Mero kultūros magistro vardas”?

„Ar nesvarstėte tokio varianto, kadangi dabar bus ne kolegialus sprendimas, o galutinis vienasmenis sprendimas, pakeisti pačios nominacijos pavadinimą iš „Klaipėdos ...
2024-06-20
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This