Politika

Vicemerių startui kliūčių nebeliko (1)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2023-04-25


Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) antradienį panaikino į vicemerių pareigas skiriamų Klaipėdos miesto tarybos narių Vaidos Raugelės ir Linos Šukytės-Korsakės mandatus, nes įstatymas nurodo, kad išrinkti savivaldos politikai negali užimti tokių postų.

Vaida Raugelė, Arvydas Vaitkus ir Lina Šukytė-Korsakė. Martyno Vainoriaus nuotr.

Pasak „Laisvės ir teisingumo” atstovės L. Šukytės-Korsakės, ji pareigas oficialiai pradės eiti nuo trečiadienio. Moteris per rinkimus buvo nurodžiusi, kad dirba „Medikanos” diagnostikos ir gydymo centre vyr. slaugytoja ir administratore bei biomedicinos technologe Klaipėdos universiteto ligoninėje. Pasak politikės, ji iš šių darboviečių jau pasitraukė.

L. Šukytė-Korsakė rūpinsis aplinkosaugos, kultūros, sporto, jaunimo reikalų, vaikų ir jaunimo teisių apsaugos, gyventojų užimtumo ir migracijos, kultūros paveldo, turizmo sritimis, Lyčių lygybės, lygių galimybių įstatymų nuostatų įgyvendinimu, antikorupcijos priemonėmis.

Komiteto „Ištikimi Klaipėdai” narė V. Raugelė sakė pradėjusi dirbti jau antradienį, nes buvo sulaukusi teisininkų išaiškinimo, kad pradėti eiti tokias pareigas galima jau nuo pareiškimo apie mandato atsisakymą parašymo datos.

Moteris pastaruoju metu nedirbo, augino vaiką. Per rinkimus ji buvo nurodžiusi, kad yra vienintelė VšĮ „Infokursas” dalininkė.

V. Raugelei pavesta kuruoti miesto priežiūros, miesto vystymo, paslaugų miestiečiams bei ugdymo sritis.

Tuo metu trečio vicemero kandidatūros dar ieškoma, kai kuriuos pretendentus, anot mero Arvydo Vaitkaus, atbaidė alga, kuri esą prilygsta „geram vadybininkui”. Šis postas pagal koalicinį susitarimą priklauso komitetui „Ištikimi Klaipėdai”.

Sudėtine VRK sprendimų dalimi buvo ir naujų mandatų pripažinimas. Vietoje V. Raugelės miesto Tarybos nariu taps buvęs savivaldybės valdomos įmonės „Klaipėdos vandens” vadovas Leonas Makūnas, o vietoje L. Šukytės-Korsakės Taryboje atsidurs politikos naujokas, 28 metų Aleksej Diukin, tapsiantis jauniausiu valdžioje esančiu miesto politiku.

Jie abu turės prisiekti kitame Tarybos posėdyje kartu su pirmajame nedalyvavusiais socdemu Romualdu Sakalausku bei „Laisvės ir teisingumo” nariu Henriku Galinausku.


  2023-04-25

  Vienas komentaras apie “Vicemerių startui kliūčių nebeliko”

  1. AvatarPaminėsit mano žodį - (IP: 88.119.39.225)

   su šitom tokiom vicemerėm bus prawalas..:D) Užuojauta Vaitkui

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt