P0

Uostas ir jūra

Klaipėdos uoste – bepiločio drono misija (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-04-26


Stebėti Klaipėdos uosto akvatoriją ir laivų judėjimą, matuoti sieros kiekį laivų išmetamosiose dujose ir fiksuoti vandens taršos atvejus – tokias užduotis Uosto direkcija pavedė misiją uostamiestyje pradedančiam dirbti bepiločiui dronui.

„Šiuo metu kaip tik ieškome papildomų finansavimo galimybių, kurios mums leistų patiems įsigyti bepiločių orlaivių sistemą. Ji būtų naudinga ne tik nuotoliniam laivų vedimui, esant ekstremalioms oro sąlygoms, tačiau ir įgyvendinant aplinkosaugines priemones Klaipėdos uoste. Tikimės, kad dalyvavimas šiame projekte mums leis susipažinti su dronų galimybėmis iš arti ir suprasti, kas, žengiant darnumo su aplinka keliu, gali pasitarnauti efektyviausiai“, – pranešime cituojamas Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas.

Tris mėnesius dronas skraidys virš Klaipėdos uosto, Kuršių marių ir Baltijos jūros. Jis padės užtikrinti aplinkos apsaugos įstatymų vykdymą, ypač laivų išmetamųjų dujų matavimą, taip pat galimų vandens taršos atvejų naftos produktais bei atliekomis stebėseną ir laivų saugios laivybos vertinimą. Bepilotis orlaivis taip pat padės vykdyti nelaimių stebėjimą įvykus ekstremalioms situacijoms Baltijos jūroje ar Kuršių mariose.

Drono misiją suteikia Europos jūrų saugos agentūra (EMSA), o ją vykdo operatorius ALTUS S.A. Pačiai misijai vadovauja nacionalinės institucijos, tarp kurių – Aplinkos apsaugos departamentas, Žuvininkystės tarnyba, Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras ir Lietuvos jūrų muziejus.


  2023-04-26

  Vienas komentaras apie “Klaipėdos uoste – bepiločio drono misija”

  1. AvatarUž Atlantą (IP: 77.79.44.59)

   Nuotolinis laivų vedimas esant ekstramaliom sąlygom, čia rimtai? Per audras ir uraganus? Kai belekoks vėjas, ir per tokį vėją su dronu rodys kelią? Nebent su malūnsparniu, ne kitaip

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt