P0

Miestas

Kultūros fabrike – lietuvių gestų kalbos diena

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-04-26


Gegužės 4-oji yra lietuvių gestų kalbos (LGK) diena. Kurčiųjų bendruomenei tai itin svarbi diena, nes būtent šią dieną prieš 28 metus Lietuvoje gestų kalba buvo pripažinta kurčiųjų gimtąja kalba. Visgi girdintieji apie šią kalbą ir kurčiuosius vis dar žino labai mažai, o neretai ši kalba ir bendruomenė yra apipinta įvairiomis istorijomis ir mitais.

Tad Kultūros fabrikas kviečia gegužės 4-ąją, 16 val., drauge paminėti Lietuvių gestų kalbos dieną, sugriauti mitus apie kurčiuosius, pajausti lietuvių gestų kalbos turtingumą ir grožį, pasidžiaugti kurčiųjų bendruomenės kūryba ir verslais.

Nemokamame renginyje dalyvaus Klaipėdos kurčiųjų jaunimo organizacijos tarybos narė, Lietuvos neįgaliųjų forumo moterų komiteto narė, Nina Šamakova, gestotyrininkė Anželika Teresė, lietuvių gestų kalbos vertėjas, literatas ir poetas Arnoldas Matulis bei Karolis Simaitis – VDA absolventas, grafikos dizaineris ir iliustratorius.


  2023-04-26

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt