Žymus vengrų režisierius Arpadas Schillingas renka pirmą studentų kursą Klaipėdoje

Švietimas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2023-04-27

Garsus Europos teatro kūrėjas, tarptautiniu mastu pripažintas vengrų režisierius Arpadas Schillingas šį birželį renka studentų kursą Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) Klaipėdos fakultete.

„Tai pirmas kartas Lietuvos ir LMTA istorijoje, kai režisierių kursui vadovaus svečias iš užsienio, europinio lygio teatro kūrėjas“, – sako LMTA Klaipėdos fakulteto profesorius, žymus Lietuvos aktorius ir režisierius Valentinas Masalskis. A. Schillingas vadovaus teatro ir renginių režisūros kursui, prie studijų vykdymo prisidės Klaipėdos jaunimo teatras.

A. Shillingo darbai gerai pažįstami Lietuvos teatro žiūrovams. Jis Lietuvoje sukūrė spektaklius „Didis blogis“ (Lietuvos nacionalinis dramos teatras), „Įstrigę“ (Klaipėdos jaunimo teatras), „Autonomija“, „Barbarai“ (Valstybinis jaunimo teatras).

Su A. Schillingu glaudžiai bendradarbiavo ir pagrindinius vaidmenis jo pastatymuose kūrė aktorius, Klaipėdos jaunimo teatro įkūrėjas ir meno vadovas, LMTA profesorius V. Masalskis. Jis šiemet Klaipėdos fakultete renka naują vaidybos kursą ir neabejoja sėkmingu jaunųjų aktorių ir A. Schillingo režisierių kurso bendradarbiavimu.

„Arpadas labai užimtas žmogus, laiko ir finansų šiam bendradarbiavimui ieškojome sunkiai ir ilgai. Tačiau tai pirmas kartas Lietuvoje ir LMTA istorijoje, kai režisierių kursui vadovaus svečias iš užsienio, europinio lygio teatro kūrėjas. Džiaugiuosi, kad prie jaunosios kartos teatro režisierių ugdymo finansiškai gali prisidėti ir Klaipėdos jaunimo teatras“, – sako V. Masalskis.

Pats A. Schillingas taip pat džiaugiasi naujos veiklos galimybėmis.

„Turiu beveik 30 metų darbo patirties, per šį laiką rašiau pjeses, režisavau teatro, operos ir cirko pastatymus, dirbau su profesionalais ir mėgėjais, pats daugiau nei 10 metų vadovavau „Krétakör“ teatrui. Tačiau savo studentų klasės neturėjau. Už šią galimybę dėkoju aktoriui ir režisieriui Valentinui Masalskiui“, – sako jis.

A. Schillingui dirbti su lietuvių studentais padės Klaipėdos jaunimo teatro aktoriai Rugilė Latvėnaitė ir Paulius Pinigis.

Klaipėdos jaunimo teatro dirbtuvės su A. Schillingu. Eglės Sabaliauskaitės nuotr.

„Akademijai didelė garbė ir džiaugsmas, kad A. Schillingas, talentingas režisierius, išmintingas ir pagarbus mokytojas, atsakingas ir pilietiškai aktyvus menininkas, sutiko rinkti kursą Klaipėdoje. Esu tikra, kad būsimi jo ir jo komandos studentai gaus ne tik vertingas režisūrinės meistrystės pamokas, bet ir įgis tvirtą vertybinį pamatą, išsiugdys empatišką ir sykiu kritišką požiūrį į pasaulį“, – sako Lietuvos muzikos ir teatro akademijos prorektorė, doc. dr. Ramunė Balevičiūtė.

Stojamieji egzaminai į A. Schillingo vadovaujamą teatro ir renginių režisūros kursą vyks birželio 29–30 d. ir liepos 1 d. LMTA Klaipėdos fakultete.

Daugiau informacija skelbiama interneto svetainėje www.lmta.lt.

Žymos: | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Veidai

Valentinas Masalskis: teatre reikia užsiimti ne tik kūryba, bet ir bendravimu

Pastaraisiais metais Klaipėdoje kuriantis aktorius ir režisierius Valentinas Masalskis TV laidos „Miške su Violeta“ metu atskleis, kodėl nebegalėtų įkurti dar ...
2024-06-07
Skaityti daugiau

Kultūra

Klaipėdos jaunimo teatras kviečia į premjerą - monospektaklį „Švyturys"

Klaipėdos jaunimo teatras pristato premjerą monospektaklį „Švyturys“. Balandžio 12 dieną, penktadienį, Klaipėdos Kultūros fabrike Pauliaus Pinigio režisuotame spektaklyje pirmą kartą ...
2024-04-08
Skaityti daugiau

Veidai

Samanta Pinaitytė: „Klaipėdoje menininkams tobula terpė kurti – nėra skubėjimo, milžiniškos konkurencijos"

Aktorė Samanta Pinaitytė Klaipėdos dramos teatre vos keleri metai. 2021 m. įsijungusi į šio teatro aktorių trupės gretas ji spėjo ...
2024-03-29
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This