P0

Aplinkosauga

Klaipėdos aplinkosaugininkai vykdo sėkmingus slaptus pirkimus (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-04-28


Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos miesto aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai atliko kontrolinį pirkimą iš asmens, skelbimų portale siūlančio išvežti atliekas. Paaiškėjo, kad veikla buvo vykdoma neteisėtai.

Asmuo atliekas rinko ir vežė ne tik neturėdamas tam teisės (veikla neregistruota Atliekų tvarkytojų valstybės registre), bet ir ketino jomis atsikratyti, o ne perduoti teisėtiems atliekų tvarkytojams. Dėl šio atvejo tyrimas tęsiamas.

Tai jau ne pirmas toks atvejis. Kovą nustatytas asmuo taip pat vykdė atliekų surinkimo ir vežimo veiklą neturėdamas tam teisės. Jis teigė nežinojęs, kad reikia registruotis Atliekų tvarkytojų valstybės registre. Vis dėlto šis asmuo atliekas veždavo į UAB Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centras (KRATC) eksploatuojamą Klaipėdos regioninį nepavojingųjų atliekų sąvartyną ir į Klaipėdos regiono komunalinių atliekų mechaninio apdorojimo aikštelę. Šią informaciją patvirtino ir KRATC.

Šiam asmeniui Klaipėdos aplinkosaugininkai suteikė informaciją apie atliekų tvarkymo reikalavimus, norint legaliai vykdyti atliekų surinkimo ir vežimo veiklą. Už nustatytą pažeidimą jam skirta bauda.


  2023-04-28

  Vienas komentaras apie “Klaipėdos aplinkosaugininkai vykdo sėkmingus slaptus pirkimus”

  1. AvatarAntanas (IP: 86.100.89.120)

   Kai aš prisimenu kaip tie vadinami aplinkosaugininkai elgėsi pas kaimynus kažko ieškodami, tai man jie asocijuojasi su mongolų-totorių antplūdžiu. Visgi manau, kad jiems negalima patikėti jokių teisių bausti ar kitaip “išmušinėti ” pinigus, priimti administracinius sprendimus. Kažkas siūlė patikėti jiems savarankiškai tikrinti automobilius, manau, kad tai būtų košmaras.Tikiu, kad ir jų tarpe yra vienas kitas idealistas, bet kai prisimenu kaimynų sodybos savotišką egzekuciją, tai ši tarnyba man kelia daug įtarimų.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt