P0

Kultūra

Parodų rūmuose – performansų videodokumentacijos paroda

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-04-28


Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Parodų rūmuose (Didžioji Vandens g. 2) gegužės 5-ąją, penktadienį, 17 val., bus atidaroma Monikos Dirsytės performansų videodokumentacijos paroda „Dirsytė“.

Mariaus Žičiaus nuotr.

„M. Dirsytės performansai neatsikiriami nuo instaliatyvios scenografijos, fiziškai suvaržančios performerę, bet kartu ir psichologiškai atveriančios ją publikai. Performanso „Aš tavo saulė“ (2015) metu žiūrovas, įėjęs į lubas siekiantį vamzdį, tarsi žemę ir dangų jungiančią grandį, sau virš galvos mato jam (o gal begaliniam atspindžiui veidrodyje) meilės prisipažinimus sakančią vaisiaus pozoje esančią menininkę. M. Dirsytės performansai provokuoja žiūrovus iš naujo įvertinti savo pačių emocinį pasaulį, santykius su aplinka ir vertybes”, – rašoma KKKC pranešime.

Performanse „Kompleksas“ (2016) Monika drauge su dar septyniomis moterimis viešai dalijosi pačiais intymiausiais, itin asmeniškais pasakojimais. Performanse „Pan/demos“ (2020) menininkė judėjo per klaustrofobiškas stiklinių dėžių sistemas, o performanse „Ribos“ (2021) menininkė drebėdama balansavo ant nedidelio plausto stingdančiai šalto vandens baseine.

Pats naujausias, šių metų M. Dirsytės performansas „Balansuoti grožį“, ko gero, yra pats pavojingiausias menininkės karjeroje – iš viso 14 valandų ji praleido vaikščiodama su aukštakulniais ant ledo podiumo.

Paroda veiks iki birželio 4 d.


  2023-04-28

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt