P0

Fotoreportažai, Regionas, Svarbu

„Žiobrinės“ Neringoje – vasaros sezono šauklys?

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-04-29


Šį savaitgalį Neringa savo svečius sukvietė į tradicinę žvejų šventę – „Žiobrines“. Ant laužo kepamos žuvys suviliojo poilsiautojos iš visos Lietuvos. Panašu, kad nemažas svečių kiekis Neringoje simbolizuoja prasidedantį vasaros sezoną. Keletas verslininkų pirmą kartą po šaltojo sezono atidarė maitinimo įstaigas bei svečių namus. 

Tiesa, vairuotojai, norintys persikelti keltu, turėjo apsišarvuoti kantrybe. Dėl didelio automobilio srauto ties Naująja perkėla susidarė automobilių spūstys, policijos ekipažas padėjo suvaldyti eismą.

Ryčio Laurinavičiaus nuotr.

Nidos kultūros ir turizmo informacijos centro „Agila“ direktorė Edita Lubickaitė tikino, kad Neringoje sezonas prasideda pagerėjus orams. Pasak direktorės, vienas iš vasaros šauklių yra į Kuršių marias sugrįžusios jachtos.

„Po žiemos keletas kavinių, kai kurie viešbučiai jau pravėrė duris, galima sakyti, kad šiltojo sezono pradžia yra šis savaitgalis.<..> Apgyvendinimo įstaigos minėjo, kad šį savaitgalį daugiau apsistoja lietuvaičiai, tačiau yra svečių net iš Japonijos, JAV, Vokietijos, Latvijos“, – sakė E. Lubickaitė.

Ji pabrėžė, kad praėjusiais metais dėl vykstančio karo Ukrainoje, dalis užsieniečių atšaukdavo savo rezervacijas viešbučiuose. Šiais metais kol kas sunku prognozuoti, kokia bus situacija.

Panašios nuomonės apie sezono pradžią buvo ir Neringos savivaldybės mero pavaduotojas Narūnas Lendraitis. Pasak jo, apgyvendinimo ir maitinimo sektoriai yra pasiruošę sezonui. 

„Šiandieną šalia „Žiobrinių“ šventės atsidarė dar viena kavinė. Aš manau, kad nuo šios šventės maitinimo įstaigų atsidarys vis daugiau. Verslas pakankamai pasiruošęs šiam sezonui, tikimasi, kad jis bus tikrai geras“,- sakė N. Lendraitis.

Šventės proga vietinės rinkliavos už įvažiavimą į kurortą nereikėjo mokėti atvykstantiems lengvaisiais automobiliais nuo penktadienio vidurdienio iki šeštadienio vidurdienio. Mero pavaduotojas patikino, kad bent kol kas vasaros sezono metu didinti ekologinio mokesčio neketinama.

„Nėra kol kas planų keisti dabar nustatytą vietinės rinkliavos mokestį. Sezono piko metu, kai transporto srautai yra dideli, o mūsų infrastruktūra nepritaikyta, tas mokestis yra didesnis. Bet šiuo metu lieka tie patys mokesčiai kaip ir pernai, negalvojame jų didinti, o kaip bus ateityje matysime“, – teigė N. Lendraitis. 

Lengvajam automobiliui nuo lapkričio 1 d. iki balandžio 30 d. taikomas 5 eurų mokestis. Nuo gegužės 1 d. iki gegužės 31 d. ir nuo rugsėjo 16 d. iki spalio 31 d. taikomas 10 eurų mokestis. Nuo birželio 1 d. iki rugsėjo 15 d. taikomas 30 eurų mokestis.


  2023-04-29

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt