Įteikti Muzikinio teatro apdovanojimai „Pagauk bangą“

Fotoreportažai, Kultūra
Avatar photoAtvira Klaipėda
2023-04-30

Didžiausius kūrybinius iššūkius įveikę bei aukščiausių meno bangų keteras 2022 m. pasiekę Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro (KVMT) kūrėjai ir darbuotojai tradiciškai įvertinti apdovanojimuose „Pagauk bangą“.

Martyno Aleksos nuotr.

Prieš penkis metus KMVT gimusi tradicija Tarptautinės teatro dienos proga pagerbti teatro kūrėjus ir apdovanoti juos teatro įsteigtais prizais bei diplomais buvo suteiktas pavadinimas „Pagauk bangą“.

„Simboliška šiuos apdovanojimus teikti po ypatingo projekto „Klaipėda: vakar, šiandien, rytoj“, skirto Klaipėdos prijungimo prie Lietuvos 100-mečiui, premjeros. Iš istorijos būtina pasiimti tai, kas vertingiausia, gyventi su tuo šiandien, duodant impulsą rytojaus vertybėms. Nuoširdžiausiai sveikinu, didžiuojuosi ir linkiu dar ne kartą įveikti kūrybinius iššūkius bei pasiekti aukščiausias meno bangų keteras“, – kalbėjo teatro vadovė Laima Vilimienė.

Apdovanojimų metu Rita Petrauskaitė paskelbta „Metų operos soliste“ už Undinės vaidmenį Antonino Dvorak operoje „Undinė“. Apdovanojimą solistei įteikė KVMT garbės dirigentas Stanislavas Domarkas.

„Pats geriausias apdovanojimas – gautas namuose. Taikaus dangaus visiems“, – linkėjo R. Petrauskaitė.

„Metų operos solistės“ apdovanojimas taip pat buvo skirtas šiai profesionalei.

Yan Malaki tapo „Metų baleto artistu“ už Vaikino vaidmenį šokio spektaklių triptike „Dona Kichotė” (I dalis), Jaunojo Fausto vaidmenį šokio spektaklyje „Faustas” ir Žilvino vaidmenį E. Balsio šokio spektaklyje „Eglė žalčių karalienė”. Apdovanojimą jam įteikė praėjusių metų šios nominacijos laureatė Daria Verovka.

„Esu labai dėkingas už KVMT suteiktas galimybes atlikti pagrindinius vaidmenis išskirtiniuose spektakliuose. Dėkoju Muzikinio teatro vyriausiam choreografui, Baleto tarnybos vadovui Aurelijui Liškauskui už pasitikėjimą. Dar labiau stengsiuosi“, – sakė Y. Malaki.

Nuo 2022-ųjų pradžios KVMT dirbantis baritonas Šarūnas Šapalas pelnė „Metų debiuto“ apdovanojimą už vaidmenis sezono repertuaro spektakliuose: Mazetas (W. A. Mozart operoje „Don Žuanas”), Karalius Bulvė (A. Kučinskas operoje vaikams „Bulvinė pasaka”), Girdvainis (V. Ganelino miuzikle „Velnio nuotaka”), Nykštys, Baubas (N. Sinkevičiūtės muzikinėje pasakoje „Pasaka be pavadinimo”), II Pelė (A. Kučinsko operoje vaikams „Žvaigždžių opera”).

Ceremoniją vedęs, praėjusių metų nominacijos laimėtojas Tadas Jakas siuntė virtualius linkėjimus negalėjusiam atvykti Š. Šapalui ir gavo laureato atsakymą.

„Dėkoju už Muzikinio teatro pasitikėjimą, suteiktas galimybes ir man skirtus vaidmenis. Viskas įmanoma, kai šalia tokie nuostabūs kolegos“,- dėkojo Š. Šapalas.

Muzikinio teatro vyriausiasis choreografas, Baleto tarnybos vadovas Aurelijus Liškauskas už tarptautinį teatro vardo garsinimą (gastrolės Lenkijoje), ryžtą ir pasiaukojimą ne tik dirbant vyriausiojo choreografo darbą, bet ir padedant trupės šokėjams ukrainiečiams išgyventi karo keliamus psichologinius sunkumus pelnė „Metų Teatro švyturio“ apdovanojimą. Apdovanojimą įteikė praėjusių metų nominacijos laimėtojas Naglis Stancikas.

„Džiaugiuosi ir dėkoju. Tikiuosi, kad užteks jėgų dar labiau šviesti ir pateisinti viltis. Manau, kad visi dirbantys Muzikiniame teatre yra švyturiai, nes siekia publikai atiduoti kuo daugiau. Dėkoju už suteiktas galimybes!“, – sakė A. Liškauskas

Režisierė Rūta Bunikytė už sugrįžusį ir Lietuvos publiką pavergusį Johno Kanderio miuziklą „Čikagą” pelnė „Metų iššūkio“ apdovanojimą.

„Miuziklo „Čikaga“ pastatymas yra autorinis visos komandos darbas. Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre esu sukūrusi ir daugiau pastatymų, kurie mane tobulino kaip kūrėją. Negalėčiau išskirti vieno ar kito, nes visi tapo išskirtiniais išbandymais, kurie mane grūdino kaip kūrėją, organizatorių, diplomatą, menininką. Klaipėdos valstybiniam muzikiniam teatrui dėkoju už suteiktas galimybes, o apdovanojimą noriu skirti ryškiausiai miuziklo „Čikaga“ žvaigždei solistei Beatai Ignatavičiūtei“, – kalbėjo R. Bunikytė.

„Pagauk bangą“ apdovanojimas buvo įteiktas kultiniame „Čikaga“ Velmos Kelly vaidmenį atlikusiai B.Ignatavičiūtei.

„Šis miuziklas – tikras iššūkis kiekvienam solistui. Mes neturėjome už ko pasislėpti, tad kiekvienas pasirodęs „Čikagoje“ stengėsi lyg pagrindinis artistas ir dėjo maksimalias pastangas tiek vaidyboje, tiek šokyje ir dainavime“, – viename iš interviu yra minėjusi B. Ignatavičiūtė.

KVMT vyriausioji kostiumininkė Paulina Arlauskienė tituluota „Teatro lobiu“ už besąlygišką meilę teatrui ir jo žmonėms. Apdovanojimą jai įteikė teatro vadovė Laima Vilimienė.

„Ačiū už palaikymą. Tiesiog su meile atlieku savo pareigas“, – sakė kuklioji P. Arlauskienė.

Viename iš interviu P. Arlauskienė juokavo, kad teatro „meninis liūnas“ ją įtraukė ir nepaleidžia.

„Tai ne profesija. Tai gyvenimo būdas, kaip ir visiems teatru gyvenantiems žmonėms“, – tikino P. Arlauskienė, karjerą pradėjusi dar 1984 m. Klaipėdos liaudies operoje, o 1987 m., įsikūrus Klaipėdos valstybiniam muzikiniam teatrui, tapusi viena pirmųjų darbuotojų.

Vienintelį apdovanojimą, kurio laimėtoją lemia žiūrovų balsai, „Publikos simpatija“ pelnė solistė Beata Ignatavičiūtė. Apdovanojimą kolegei įteikė praėjusių metų laureatas, solistas Vilius Trakys.

Žymos: | | | | | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kultūra

Douglas Lee: „Šokį reikia priimti kaip muziką“

Rugpjūčio 2 ir 3 dienomis elinge Klaipėdos festivalio gerbėjai išvys žinomų choreografų – Gajaus Žmavco (Slovėnija, Lietuva) ir Douglas Lee ...
2024-06-21
Skaityti daugiau

Kultūra

Elinge – šokio spektaklio „Reverb‘as“ premjera

Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro (KMVT) baleto trupė sugrįžta į gamtos stichijoms atvirą Klaipėdos festivalio sceną senajame elinge. Rugpjūčio 2-3 dienomis ...
2024-06-18
Skaityti daugiau

Kultūra

Tarptautinis Klaipėdos festivalis liko be savivaldybės paramos: tęsti tradiciją ar atsisveikinti?

Rugpjūčio 2-14 dienomis, jau ketvirtą kartą Klaipėdoje, senojoje Pauliaus Lindenau laivų statykloje vyks tarptautinis Klaipėdos festivalis. Šiemet jis dedikuojamas Lietuvos ...
2024-06-13
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This