Muzikinis teatras pristatė paskutinę šio sezono premjerą

Fotoreportažai, Kultūra
Avatar photoAtvira Klaipėda
2023-04-30

Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro (KVMT) rengiamas choreografines dirbtuves „Dėmesio! Baletas” Tarptautinės šokio dienos proga šeštadienio vakarą vainikavo projektas „Klaipėda: vakar, šiandien, rytoj“, skirtas Klaipėdos prijungimo prie Lietuvos 100-mečiui.

Nuo praėjusių metų rugsėjo vykdomo projekto metu buvo ne tik sukurti trys trumpametražiai šokio filmai, bet ir trylika choreografinių miniatiūrų, kuriose universalia judesių ir muzikos kalba papasakota apie Klaipėdos krašto unikalumą bei kintančią jo tapatybę.

Paskutinės šio sezono premjeros svečiai turėjo galimybę prieš pasirodymą paskanauti šiame krašte jau nuo XVIII a. vidurio geriamos tradicinės popiečio kafijos ir projekto rėmėjų – kavos skrudinimo namų „Musangas“ – paruoštos ekologiškos pupelių kavos. Premjeros žiūrovai puošėsi tradiciniais lietuvininkų kostiumais ir įsiamžino nuotraukose, klausėsi Šilutės kraštotyros draugijos folkloro ansamblio „Ramytė“ (vadovė Giedrė Pocienė), Klaipėdos Trečiojo amžiaus universiteto vokalinio ansamblio „JūrAinė“ (vadovė Virginija Manšienė) dainų ir Vaidos Galinskienės pasakojimo apie kafiją šišioniškių tarme.

Scenoje žiūrovai išvydo Mažosios Lietuvos istorinę praeitį papasakotą šokio kalba, menininkų požiūrį į dabartį bei jų pamąstymus apie ateitį.

Į kvietimą kurti miniatiūras šiam projektui atsiliepė devyni menininkai – tiek pirmą kartą mėginę savo jėgas choreografijoje, tiek labiau patyrę kolegos. Tarp jų – iš skirtingų šalių ir kultūrų į Klaipėdos baleto trupę suvažiavę buvę ir esami šokėjai: amerikietė Kirstin Ann Zahradnick, lietuvės Viktorija Galvanauskienė ir savo karjerą trupėje jau baigusi, šiuo metu Valstybinio dainų ir šokių ansamblio „Lietuva“ vyriausiosios baletmeisterės pareigas einanti Aušra Krasauskaitė, ukrainiečiai Roman Budko, Daria Verovka, Yuliia Kovalenko ir Roman Semenenko, kolumbiečiai Laura Carolina Figueroa Orduz ir Brayan Steven Valencia Sarmiento.

Kūrybiniam projekto procesui vadovavo KVMT vyriausiasis choreografas Aurelijus Liškauskas. Jam talkino asistentės choreografijai Oleksandra Borodina ir Daria Verovka, vaizdo medžiagos kūrėjas Imantas Boiko, garso takelio kūrėjas Kristijonas Lučinskas, kostiumų stilistė Ernesta Venckutė, grimo ir šukuosenų dailininkė Aira Braždienė.

Rengiant projektą KVMT bendradarbiavo su lietuviškos mados prekės ženklu „2ru2ra“, Pajūrio regioninio parko direkcija, Kretingos muziejaus žiemos sodu, Klaipėdos etnokultūros centru, Lietuvos jūrų muziejumi, Gintaro muziejumi ir parduotuve „Amber Queen“. Projektą finansiškai parėmė Klaipėdos miesto savivaldybė ir Klaipėdos konteinerių terminalas.

Žymos: | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kultūra

Gdansko Baltijos opera į Klaipėdą atvyks su „Karaliumi Rogeriu“

Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro atstovai ką tik grįžo iš Lenkijos, kur pagal programą „Įkvepianti kultūra“ lankėsi Gdansko Baltijos operoje (Opera ...
2024-05-24
Skaityti daugiau

Kultūra

„Pulko duktė“ į sceną sukvies žinomus šalies solistus

Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro komiška opera „Pulko duktė“ gegužės 25- 26 dienomis publikos lauks naujoje salėje „Jūra“. Spektaklyje dainuos teatro ...
2024-05-22
Skaityti daugiau

Kultūra

Baleto gala koncerte laukiama garsių svečių iš Europos

Gegužės 17-ąją, 18.30 val., Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre vyks baleto gala koncertas, dedikuotas Lietuvos narystės Europos Sąjungoje 20-mečiui. Jo programoje ...
2024-05-14
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This