Vien paviršių testavimo mokyklose dėl narkotikų neužtenka

ELTA
Gytis Pankūnas (ELTA)
2023-05-03

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė teigia, kad institucijos tariasi dėl tyrimų mokyklose, siekiant identifikuoti narkotikų paplitimą, standarto suvienodinimo. Vis dėlto, tiek ministrės, tiek ir policijos generalinio komisaro pavaduotojo Mariaus Draudvilo teigimu, vien tyrimai kvaišalų platinimo problemos neišspręs.

Asociatyvi nuotr.

A. Bilotaitė trečiadienį, po įvairių institucijų atstovų susitikimo Vidaus reikalų ministerijoje (VRM), kuriame aptarta ir narkotikų paplitimo mokyklose problematika ir prevencija, teigė žinanti, jog kai kuriuose mokyklose atliekami paviršių ir kiti testai, siekiant identifikuoti narkotikų pėdsakus. Vis dėlto, ministrės manymu, šie tyrimai paties kvaišalų vartojimo problemos masto neatskleis.

„Matyt, klausimas yra toks, ar šitas testavimas atskleidžia visą objektyvią situaciją. Taip, galbūt parodo, jeigu kalbėsime apie paviršiaus testą, kad yra problema, bet kokio masto tai tikrai neparodo, tai neparodo, kokio masto yra vartojimas“, – žurnalistams sakė A. Bilotaitė.

Ji, kalbėdama apie tyrimus, siekiant rasti narkotikų pėdsakų, pažymėjo, kad pasitarime VRM nuspręsta, jog tokie tyrimai turi turėti aiškų standartą.

„Mes šiandien, diskutuodami su ministerijomis, sutarėme, kad turime išsigryninti, koks tas testavimo mastas turi būti, kaip mes testuojame, kokia apimtimi, kad vėliau nebūtų kvestionuojami tie patys tyrimai. Turi būti labai aiškūs standartas, metodika tyrimų“, – komentavo A. Bilotaitė.

Savo ruožtu ji pažymėjo, kad labiausiai narkotikų paplitimo problemą spręstų intensyvus institucijų bendradarbiavimas, naujos nusikaltimų prevencijos modelio, kuri paruoštas Vyriausybėje, įgyvendinimas.

Panašiai kalbėjo ir policijos generalinio komisaro pavaduotojas M. Draudvila. Anot jo, siekiant pažaboti narkotikų platinimas ir vartojimą mokyklose, reikia koncentruotis ne tik į tyrimus, bet ir į prevenciją.

„Testavimas yra viena iš priemonių identifikuoti tam tikrai problemai arba situacijai vienur ar kitur. Vien testavimo neužtenka, reikia ir kitų priemonių, kad matyti bendrą vaizdą“, – komentavo jis.

Viešojoje erdvėje narkotikų vartojimo ir platinimo klausimas sulaukė daugiau dėmesio po to, kai sausio ir vasario mėnesiais Klaipėdos miesto Visuomenės sveikatos biuro atliktas mokyklų tyrimas parodė, kad tik vienoje iš 28 tirtų uostamiesčio mokyklų neaptikta narkotinių medžiagų pėdsakų. Ugdymo įstaigose dažniausiai buvo aptikta kokaino pėdsakų.

VRM duomenimis, Lietuvoje stebimas nusikalstamų veikų, susijusių su neteisėtu disponavimu narkotinėmis medžiagomis, augimas. Vien neteisėto disponavimo kvaišalais be tikslo juos platinti veikų skaičius šių metų pirmąjį ketvirtį siekė 790. Pernai tuo pačiu laikotarpiu – 544, o 2021 m. – 621.                                                                                                                                            

Kopijuoti, platinti, skelbti ELTA turinį be ELTA raštiško sutikimo draudžiama

Žymos: | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kriminalai ir nelaimės

Narkotikai ir ginklai nuvedė į belangę

25-erių klaipėdietis Deividas Skrodenis nuteistas dėl didelio kiekio kvaišalų laikymo turint tikslą juos platinti, neteisėto disponavimo šaunamuoju ir nešaunamuoju ginklais ...
2024-06-12
Skaityti daugiau

ELTA

Ugniagesiams - 20 naujų automobilių

Priešgaisrinėms šalies gelbėjimo valdyboms trečiadienį perduoti 20 naujų automobilių. Kaip praneša Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD), su naujaisiais automobiliais ...
2024-06-11
Skaityti daugiau

Kriminalai ir nelaimės

Pora aiškinsis teisme dėl stiprių narkotikų

Klaipėdos apygardos prokuratūroje baigtas ikiteisminis tyrimas ir teismui su kaltinamuoju aktu perduota baudžiamoji byla, kurioje 47-erių vyras ir 21-erių moteris ...
2024-05-06
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This