Švietimas

Aptarė švietimo problemas (4)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-05-05


Penktadienį uostamiestyje apsilankiusi švietimo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė susitiko su penkių Klaipėdos regiono savivaldybių atstovais aptarti švietimo aktualijų – įtraukties įgyvendinimo, užsienio kalbų mokymo bei kolegijų ateities.

Ministrės teigimu, vizito tikslas – pasikalbėti su regiono savivaldybių ir švietimo įstaigų vadovais apie pokyčius dėl atnaujinamos ugdymo programos, atsakyti į klausimus, išsklaidyti švietimo bendruomenės nerimą.

Buvo aptarta ir diskutuota apie pedagogų (ypač matematikos, gamtos mokslų ir kt.) stygių šalies mokyklose ir galimus sprendimo paieškų būdus. Ministrė paprašė savivaldybių rodyti lyderystę padedant mokykloms spręsti klausimą dėl trūkstamų specialistų pritraukimo.

Kreipdamasi į didžiausios regione Klaipėdos savivaldybės merą Arvydą Vaitkų ji prašė persvarstyti klausimą dėl įtraukiojo ugdymo regioninio centro steigimo. Nors, kaip paaiškėjo, klaipėdiečiai delsia prisiimti įsipareigojimus, nes mato grėsmes dėl tokio centro išlaikymo, A. Vaitkus patikino, kad nusiteikimas yra geranoriškas ir šis klausimas bus deramai apsvarstytas.

Diskusijose paliesta ir daug kitų aktualių temų: mokykloms reikalingos infrastruktūros (sporto, mokslo) įrengimas, mokyklose nemažėjanti biurokratija, poreikis reabilituoti profesinio mokymą, pedagogų rengimo centro Klaipėdoje įsteigimas, išeitinių mokytojams klausimas ir kt.


  2023-05-05

  4 komentarai “Aptarė švietimo problemas”

  1. AvatarNuomonė (IP: 86.100.89.120)

   Klimpstam vis giliau, tokie pasitauškėjimai yra beverčiai… Man atrodo, kad ministerijos žmonės yra apsivalgę drignių, nesupranta kas vyksta, kaip vyksta … Svarbiausia nesusigaudo situacijoje, o tik nori kažką kažkur įtraukti. Manau, kad valdininkams būdingas tvarus mąstymas, nes nuo sovietmečio jų mąstymas nepasikeitė. Nusigriebia kokį žodį ir valkioja kaip katė pūslę, valkioja, bet nežino kas tai yra…

  2. AvatarV ir Gis (IP: 188.69.19.162)

   ,,… įtraukties įgyvendinimo…”, ,,… įtraukiojo ugdymo regioninio centro steigimo…”. Kas čia per šūdas,kas ką ir kaip čia ruošiasi traukti?

  3. AvatarT (IP: 84.15.188.26)

   Buvom,klausėm, visiškai nesupranta ministeriją ir ten dirbantys,kas yra mokykla,ir kokios problemos ten yra. Apgailėtini ir tiek, nes niekada nedirbo mokykloje,ir visiškai nesupranta kas ten vyksta.

  4. AvatarŽinoma (IP: 90.131.33.230)

   Žinoma, elementarių mokyklų ir darželių Klaipėdoje nėra, o čia dar vieno centro reikia. Žinoma, kur gi ne.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt