„Atvirai Klaipėdai” – Metų praradimo nominacija (5)

Fotoreportažai, Miestas, Svarbu
Avatar photoPalmira Martinkienė
2023-05-06

Po dvejų metų pertraukos į tradicinę gegužės pradžią sugrįžusi uostamiesčio žurnalistų šventė ŽENIA šeštadienio vakarą jau 23-čią kartą sukvietė miesto spaudos, interneto, radijo ir televizijos darbuotojus paminėti profesinę – Spaudos atgavimo ir knygos dieną.

Šventė prasidėjo bičiulių, rėmėjų ir draugų sveikinimais, linkėjimais, dovanomis ir kai kuriais apdovanojimais.

Palmiros Mart nuotr.

Miesto meras Arvydas Vaitkus po trumpos sveikinimo kalbos žurnalistams padovanojo… konservų, kartu pripažinęs, jog juos valgyti ir nėra labai sveika.

Policijos atstovė Andromeda Grauslienė linkėjo kolegoms nepakliūti į policijos suvestines, o po „filosofinės” ilgokos Klaipėdos uosto direkcijos vadovo Algio Latako sveikinimo kalbos paaiškėjo, jog šiais metais specialus direkcijos prizas atiteko BNS korespondentui Valdui Pryšmantui.

Jau nebe pirmus metus kaip padėkos ženklas Klaipėdos krašto žiniasklaidai nusipelniusiems asmenims teikiamas Lietuvos žurnalistų sąjungos (LŽS) Klaipėdos apskrities skyriaus įsteigtas lietuviškosios žurnalistikos pradininko Ferdinando Kelkio medalis šįkart atiteko 15 metų skyriui vadovaujančiai Jolantai Beniušytei. Beje, skyrius yra ir šios tradicinės šventės rengėjas.

Priminęs, jog kitąmet Lietuva minės 120-ąsias spaudos atgavimo metines, renginyje dalyvavęs LŽS pirmininkas Dainius Radzevičius išreiškė norą, kad visi Lietuvos žurnalistai šią svarbią datą paminėtų Klaipėdoje, kurioje, jo teigimu, darbuojasi vakarietiškiausi žiniasklaidos atstovai.

Visgi svarbiausias ir laukiamiausias šventės akcentas yra metų Žurnalistų Entuziastų Nepriklausomų Informatorių Apdovanojimai (iš čia ir ŽENIOS pavadinimas), kurie pristatomi šmaikščiai ir už kuriuos balsuojama gyvai atsistojus į eilę prie nominantų: kuris iš jų sulaukia ilgiausios eilutės, tas ir laimi.

Už netikėtą talentų proveržį teikiama Metų atradimo nominacija šįsyk atiteko „Vakarų ekspreso” žurnalistui Pauliui Matulevičiui – „už fundamentaliosios beletristikos tritaškį, rašant Lietuvos krepšinio šimtmečiui skirtą knygą”.

Tuo metu „už parduotą nemokamą turinį ir prarastą komercinę nekaltybę Contribee” Metų praradimo apdovanojimas skirtas „Atviros Klaipėdai”. Ši nominacija žymi skausmingą veiksmą žurnalistų bendruomenei.

Ilgiausia balsuojančiųjų eilutė nutįso prie LRT žurnalisto Pauliaus Selezinovo, tapusio Metų skrydžio nominacijos nugalėtoju – ji teikiama už aukščiausią kilimą karjero laiptais („už skrydį į Moldovą ir iš ten ataidėjusį klaipėdietišką balsą”).

Prestiziškiausia laikomą Knyslio nominaciją, žyminčią ryškiausią žurnalistinį darbą, kolegos šįkart skyrė Dovilei Ringis – „už edukacinę žurnalistiką, atskleidžiant didžiajai Lietuvai vis dar nežinomas Klaipėdos istorijos pėdas”. Šis jos video projektas „Istorinės Klaipėdos pėdos” buvo publikuotas „Atviroje Klaipėdoje”. Šiemet jis bus pratęstas.

Šiemet pirmą kartą neatsirado kandidatų į Metų praskridimo nominaciją, vadinasi, pasak renginio vedėjo Žydrūno Naujoko, kolegos didelių praskridimų nepadarė.

O štai geriausiam atstovui spaudai teikiama speciali „Ačiū” padėka iškeliavo į „Klaipėdos vandenį” – ji skirta šios bendrovės atstovei Gintarei Butkienei.

Nors net tarp kelių nominantų buvo ir dienraščio „Klaipėda” žurnalistė Asta Aleksėjūnaitė, šio leidinio bei portalo klaipeda.diena.lt žurnalistai profesinės šventės kartu su kolegomis kažkodėl švęsti nenori ir ŽENIĄ jau ne pirmi metai ignoruoja.

Žymos: | | | | | | | | | | |

Komentarai (5):

Atsakymai į “„Atvirai Klaipėdai” – Metų praradimo nominacija”: 5

 1. ziggy parašė:

  Ligoniniu mistinis sujungimas yra metu ir ne tik metu praradimas. Bet….

 2. Siūlymas parašė:

  Sveikinimai žurnalistams. Gaila, kad Klaipėda nebeturi kasdienių žinių laidos, kokias per Balticum matydavome. Mažesni miestai miesteliai jas turi, o mes ne. Nebūtų didelė prabanga LRT, kuriai nemaža dalis tenka ir mūsų regiono mokesčių mokėtojų dalis, sustiprinti Klaipėdos skyrių ir labiau nušviesti pajūrio krašto aktualijas.

  • Avatar photo Palmira Martinkienė parašė:

   Mano supratimu, LRT skyrius tikrai pakankamai daug ir profesionaliai informuoja apie Klaipėdą. Kita vertus, jie transliuoja visai šaliai, tad smulkios vietos problemėlės tikrai niekada nebus jų akiratyje. Dėl to kreipkitės į Balticum, kad atkurtų žinių laidą.

 3. nuostabybė parašė:

  Nieko nėra gražiau: „Lietuvos žurnalistų sąjungos (LŽS) Klaipėdos apskrities skyriaus įsteigtas lietuviškosios žurnalistikos pradininko Ferdinando Kelkio medalis šįkart atiteko 15 metų skyriui vadovaujančiai Jolantai Beniušytei”. Patys įsteigė, patys apsidovanojo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Spyglys

Linai Šukytei-Korsakei meras valdžios nepatikėjo*

Taip jau nutiko, kad prezidento inauguracijos proga penktadienį Klaipėdos valdžios viršūnėje liko vieniša vicemerė Lina Šukytė-Korsakė. Tai praktiškai miestas liko ...
2024-07-12
Skaityti daugiau

Uostas ir jūra

Visuomenei pristatys žaliojo vandenilio gamybos projektinius pasiūlymus

Klaipėdos uostas tikisi jau po poros metų tapti pirmuoju Lietuvoje ir Baltijos šalyse gaminančiu ir tiekiančiu žaliąjį vandenilį laivams, viešajam ...
2024-07-12
Skaityti daugiau

Spyglys

Ką meras skatina už „už asmeninį išskirtinį indėlį“?*

Pirmąjį šių metų ketvirtį 171 Klaipėdos savivaldybės darbuotojas buvo paskatintas „įvertinus veiklą, kaip viršijančią lūkesčius”, o antrąjį ketvirtį tokių apdovanojimų vertų ...
2024-07-11
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This