P0

Uostas ir jūra

Keltui „Neringa“ perkami nauji eigos varikliai

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2023-05-07


Beveik dvidešimt metų keleivius ir transporto priemones per Kuršių marias Klaipėdoje plukdančiam keltui „Neringa“ jo savininkė AB „Smiltynės perkėla” perka naujus eigos variklius. 

Martyno Vainoriaus nuotr.

Du nauji varikliai, jų sumontavimas ir priežiūra gali kainuoti daugiau nei pusę milijono eurų, neįskaitant pridėtinės vertės mokesčio, paskelbtose viešojo pirkimo sąlygose nurodo Smiltynės perkėla.

Keltas „Neringa“ į Klaipėdą buvo atplukdytas 2004 metų vasarą. Iš Bulgarijos uosto Burgo naujai pastatytas keltas buvo buksyruojamas apie 8000 kilometrų.

„Neringos” korpuso ilgis 52 m, korpuso plotis – 14 m, maksimali grimzlė su vairo įrenginiu – 3,4 m. Dyzelinio variklio galingumas – 474 kW (635 hp) + 0-10% (1800 rpm). NOx emisijos standartas – ne mažesnis kaip IMO III, turintis atitikti Europos parlamento ir Tarybos reglamento reikalavimus, kaip numato Europos standartas dėl techninių reikalavimų vidaus vandenų laivams.

Uosto vidus kompas


  2023-05-07

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt