P0

Uostas ir jūra

Uostas pirmą kartą atliks išsamų taršos tyrimą (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-05-08


Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija pasirašė sutartį su konkursą laimėjusiu Klaipėdos universitetu, kuris vertins Klaipėdos uosto veiklos ir laivybos emisijas į aplinką.

„Įgyvendindami Žaliojo uosto koncepciją esame suplanavę nemažai aplinkosauginių priemonių. Tad šis įvertinimas bus ir tam tikras atskaitos taškas, leisiantis matyti emisijų pokytį, įdiegus aplinkosaugos priemones ir numatytas inovacijas. Mūsų prioritetinis tikslas – kad uostas būtų kuo draugiškesnis aplinkai“, – pranešime cituojamas Algis Latakas, AB Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius.

A. Latakas tikina, kad Žaliojo uosto koncepcija ir veiksmų planas yra dokumentai, kuriais vadovaujantis kryptingai dirbama.

Uosto vidus kompas

Atliekant minėtą vertinimą bus tiriami laivybos išmetamųjų anglies monoksidai, azoto oksidai, sieros dioksidas, kietosios dalelės ir kitos emisijos. Taip pat bus vertinamos Klaipėdos uosto įmonių ir uosto transporto emisijos į aplinkos orą.

Emisijos į aplinką turės būti nustatomos vadovaujantis Europos aplinkos apsaugos agentūros į atmosferą išmetamos taršos apskaitos metodika. Tokį išsamų įvertinimą Uosto direkcija atlieka pirmą kartą.

Klaipėdos uosto veiklos, laivybos ir uosto transporto emisijų į aplinką įvertinimas bus atliktas iki šių metų pabaigos. Darbų vertė – 18 150 Eur.


  2023-05-08

  Vienas komentaras apie “Uostas pirmą kartą atliks išsamų taršos tyrimą”

  1. AvatarO kaip dėl (IP: 90.131.38.162)

   Vandens taršos?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt