P0

Švietimas

Moksleiviai vėl keliavo „Jūrų keliais”

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-05-09


Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje (LAJM) tradiciškai praūžė konkursas „Jūrų keliais 2023″. Jo metu jaunuoliai išsamiau susipažino su jūrine kultūra, jūrinėmis profesijomis, varžėsi įvairiose rungtyse, demonstravo drąsą, ištvermę ir sumanumą. Nugalėtojai buvo apdovanoti kelione keltu per Baltijos jūrą.

Tarp uostamiesčio moksleivių geriausiai pasirodė Hermano Zudermano gimnazijos komanda

Renginys vyko net dvi dienas iš eilės. Pirmąją dieną dėl laimėtojų titulo varžėsi 9-12 klasių moksleiviai iš uostamiesčio mokyklų ir gimnazijų, o antrąją – tos pačios amžiaus grupės jaunuoliai iš visos Lietuvos ugdymo įstaigų. Šiais metais prie konkurso prisijungė mokiniai iš Vilniaus, Joniškio, Kalvarijos, Šilutės, Priekulės, Sedos, Plungės rajono, Skuodo, Mosėdžio.

Kiekvieną komandą sudarė 8 mokiniai, kurių gretose turėjo būti mažiausiai viena mergina. Visos komandos atliko po septynias užduotis: navigacinius gebėjimus tikrino naudodamiesi moderniu treniruokliu, kuriuo įgūdžius lavina laivavedžiai ir būsimi kapitonai taip pat demonstravo pirmos pagalbos žinias – imitavo kraujavimo stabdymą, atliko dirbtinį gaivinimą, mokėsi tinkamai panaudoti defibriliatorių. Jie evakavosi ir iš dūmų labirinto, baseine atliko išgyvenimo užduotis, mėtė metlinį, rišo jūrinius mazgus ir įsiminė jūrines signalines vėliavėles. Taip pat įvykdė konkurso partnerių – Muitinės – parengtas užduotis.

Pagrindinį prizą – kelionę keltu maršrutu: Klaipėda – Karlshamnas – Klaipėda, iškovojo Klaipėdos Hermano Zudermano gimnazijos moksleiviai ir Skuodo Pranciškaus Žadeikio gimnazijos auklėtiniai.

Konkursą „Jūrų keliais” nuo 2009 metų organizuoja Lietuvos jūreivystės aukštoji jūreivystės mokykla. Juo siekiama supažindinti vyresniųjų klasių moksleivius su jūrinėmis profesijomis, pritraukti visuomenės dėmesį, kad tai – perspektyvi, Lietuvai ekonomiškai naudinga, gerai apmokama profesija. Šio konkurso metu stiprinimas Lietuvos, kaip jūrinės valstybės identitetas, jaunimas skatinamas rinktis perspektyvias profesijas, tapti jūrų verslo profesionalais, garsinančiais Lietuvą tarptautiniu lygmeniu.


  2023-05-09

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt