P0

Regionas

Daugiausia užterštų teritorijų – Klaipėdos ir Kretingos rajonuose

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-05-11


Aplinkos apsaugos departamento Klaipėdos rajono aplinkos apsaugos inspekcijos pareigūnai per tikslines išvykas tikrina, ar nėra atliekomis užterštų teritorijų.

Aplinkosaugininkai nustatė, jog uždarajai akcinei bendrovei priklausančioje teritorijoje Radailiuose yra net 53 sklypai su nepavojingosiomis statybinėmis atliekomis.  

Asociatyvi portalo archyvo nuotr.

Šiuos sklypus Klaipėdos rajone UAB „Westtransit“  iš varžytinių įsigijo 2020 m., bet nesiėmė priemonių, kad  atliekos būtų sutvarkytos, ir iš jų tiesė laikinuosius privažiavimo kelius, skelbiama Aplinkos apsaugos departamento pranešime.

Jame nurodoma, jog kadangi nepavojingosios statybinės atliekos gali būti laikinai laikomos ne ilgiau kaip metus nuo jų susidarymo dienos, įmonei duotas privalomasis nurodymas 775 tonas atliekų per 3 mėnesius surinkti ir perduoti teisėtiems atliekų tvarkytojams.   

Pranešama, jog šiuo metu įmonė geranoriškai bendradarbiauja su aplinkosaugininkais ir atliekas ketina sutvarkyti.

Be šios teritorijos aplinkosaugininkai yra nustatę dar 50 atliekomis užterštų teritorijų ir dėl jų atlieka tyrimus. Dalis teritorijų savininkų jas geranoriškai sutvarkė.

Skelbiama, jog daugiausia užterštų teritorijų aptikta Klaipėdos ir Kretingos rajonuose.

INFORMACIJA

Atliekų laikymas ne jų susidarymo vietoje neturint taršos leidimo užtraukia baudą asmenims nuo 300 iki 560 eurų, juridinių asmenų vadovams – nuo 900 iki 1700 eurų ir kitiems atsakingiems asmenims – nuo 600 iki 1150 eurų.


  2023-05-11

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt