P0

Transportas

„Dviratynės“ – saugiam važiavimui dviračiais ugdyti

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-05-11


Ekspertai pažymi, kad saugaus važiavimo ir dviračio valdymo įgūdžius vaikams būtina ugdyti nuo mažumės, o tinkamai pasiruošti naujam sezonui ir prisiminti taisykles – būtina. Šiuo tikslu Lietuvos dviračių sporto federacija (LDSF) paskelbė dviračių sezono atidarymo renginių maratoną per Lietuvą – visai šeimai skirtas „Dviratynes“, kurios gegužės pradžioje startavo Vilniuje, o jau gegužės 18-ąją, 18.30 val., atrieda ir į Klaipėdą, prie Vasaros estrados.

Uostamiesčio renginio ambasadorius – pasaulio dviračių plento čempionato prizininkas, „Tour de France“ ir „Giro d‘Italia“ lenktynių etapų nugalėtojas, daugkartinis Lietuvos čempionas Ramūnas Navardauskas.

Ramūnas Navardauskas

„Važiuojantys dviračiu dažnai neįvertina savo galimybių, nežino ar nesilaiko svarbiausių taisyklių, numoja ranka į saugumo priemones, todėl dviratininkus jau nuo mažens turime šviesti, priminti apie galimas skaudžias pasekmes. Ir labai svarbu jauniesiems eismo dalyviams įdiegti, kad kiemuose ar gatvėse jie galvotų ne tik apie save, bet ir apie kitus. Visai šeimai skirtos „Dviratynės“ – puiki iniciatyva, prisidedanti prie jaunųjų eismo dalyvių ugdymo. Juk sakoma: ką sužinosi, ant pečių nenešiosi. Girdėdami apie nelaimes keliuose, negalime likti abejingi. Turime, veikti dabar, kad nebūtų per vėlu. Renginyje vaikai ne tik sužinos naujų dalykų, bet ir galės smagiai praleisti laiką, o namo parsivežti medalį ir prizų”, – teigia dviračių sporto treneriu Klaipėdos „Viesulo“ sporto centre dirbantis R. Navardauskas.

Anot LDSF generalinio sekretoriaus Arnoldo Valiaugos, dviračių kultūra Lietuvoje sparčiai plečiasi, kyla jos lygis.

„Gerėjant infrastruktūrai ir populiarėjant sveikai gyvensenai, dviratininkų skaičius kasmet didėja. Tai itin džiuginanti tendencija, kuri kartu atneša ir augantį žinių poreikį. Šiandien pastebime, kad daugiausiai iššūkių kyla šeimoms su mažesniais vaikais, kurie dar neturi tinkamų dviračio valdymo įgūdžių, o tėvams neretai trūksta žinių, kaip apsaugoti save bei vaikus ir saugiai riedėti keliuose“, – sako vienas LDSF vadovų.

Pasak A. Valiaugos, renginių maratonas per Lietuvą „Dviratynės“ ir skirtas populiarinti draugišką bei saugų dviratizmą mūsų šalyje, lengviausiu ir greičiausiu būdu visuomenei suteikiant svarbiausią informaciją apie tinkamą pasiruošimą dviračių sezonui.

„Kartu su pagrindiniu projekto partneriu UAB „Arimex“ klaipėdiečiams paruošėme stiprią programą: visai šeimai skirtų renginių metu vyks nemokamos dviračių pamokėlės vaikams su profesionaliais dviračių treneriais, daugkartiniais dviračių sporto čempionais – vaikai galės pasimokyti, kaip važiuoti saugiai, valdyti dviratį ir aplenkti kliūtis. Dviračių profesionalai suteiks vertingų patarimų: nuo tinkamo dviračio pasirinkimo iki teisingo apsaugos priemonių dėvėjimo. Lietuvos policijos pareigūnai renginyje dalinsis svarbiausiomis žiniomis, kaip važiuoti saugiai ir kokių taisyklių nepamiršti dviračių takuose ir kelyje, o elektroninės daiktų žymėjimo sistemos atstovai žymės dviračius, siekiant sumažinti jų vagystės tikimybę. Jaunųjų dviratininkų laukia ir BMX Freestyle trenerių pamokos bei triukai“, – apie renginių programą pasakoja A. Valiauga.

Lietuvos policijos statistikos duomenimis, 2022 m. įvairių Kelių eismo taisyklių pažeidimų, kuriuose dalyvavo dviratininkai ir elektrinių paspirtukų vairuotojai, užfiksuota 9 211. Pernai buvo sužeisti 400 dviračių vairuotojų ir 12 keleivių.

„Daugiau kaip pusė eismo įvykių, kuriuose nukenčia dviratininkai, šiandien įvyksta dėl neatsargumo, kuomet nesilaikoma Kelių eismo taisyklių reikalavimų. Didžiausių iššūkių kyla tuomet, kai viename kelyje susitinka įvairių transporto priemonių vairuotojai ir pėstieji. Čia itin svarbūs tinkami dviračio valdymo įgūdžiai, kurie padeda ne tik apsisaugoti nuo susidūrimo, bet ir apsaugoti kitiems asmenims priklausantį turtą. Tėvų pareiga ir atsakomybė – vaikus supažindinti su pagrindinėmis saugaus važiavimo taisyklėmis. Itin svarbu nepamiršti ir pasirūpinti tinkamu vaikų matomumu kelyje“, – pažymi Policijos departamento Komunikacijos skyriaus vedėjas Ramūnas Matonis.

Transporto straipsnių vidus kompas

Pasak Lietuvos policijos atstovo, šiltuoju metų laiku padaugėja ir dviračių vagysčių – pernai metais jų užfiksuota 222, 2023 m. – 86. Nusikalstamumo pikas pasiekiamas birželio, liepos mėnesiais.


  2023-05-11

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt