Uostas ir jūra

Klaipėdos uostas – Hamburgo uosto marketingo asociacijos narys (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-05-11


Šią savaitę Miunchene (Vokietijoje) po ketverių metų pertraukos ir vėl vyksta didžiausia pasaulyje logistikos ir mobilumo paroda „Transportas ir logistika 2023“. Jos metu Hamburgo uosto stende iškilmingai pasirašyta Klaipėdos uosto įstojimo į Hamburgo uosto marketingo asociaciją sutartis.

Pasak Uosto direkcijos pranešimo, buvimas šioje asociacijoje Klaipėdos uostui suteiks prieigą prie analitinės informacijos, rinkos ekspertų įžvalgų. Klaipėdos uostas bus reklamuojamas Vokietijos ir tarptautinėse rinkose.

„Klaipėdos uostą prekybiniai ryšiai kasmet sieja su maždaug 70-čia pasaulio valstybių. Vokietija su visais savo jūrų uostais yra didžiausia Klaipėdos prekybos partnerė, tačiau ryšius su šios šalies jūrų uostais plėtojame ne tik per krovinių srautus, mūsų uostus sieja įvairūs projektai, memorandumai. Įstojimas į Hamburgo marketingo asociaciją yra praėjusių metų gegužę susisiekimo ministro vadovaujamos delegacijos vizito į Vokietiją metu pasirašyto bendradarbiavimo susitarimo tarp Klaipėdos ir Hamburgo uostų tąsa“, – pranešime pažymi Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos generalinis direktorius Algis Latakas.

Hamburgo uosto marketingo asociacija įkurta 1985 metais kaip dukterinė Hamburgo uosto pelno nesiekianti organizacija, šiandien vienijanti daugiau nei 200 narių iš įvairių pasaulio valstybių. Asociacija jos nariams teikia pagalbą ir rekomendacijas uosto veiklos, logistikos, laivybos maršrutų, muitinės taisyklių ir kitais aktualiais klausimais. Hamburgo marketingo asociacija taip pat rengia ataskaitas ir rinkos analizes apie naujausius pokyčius ir tendencijas, esant poreikiui teikia informaciją apie konkrečią šalį ir jos ekonomiką.

„Visas Baltijos jūros regionas Hamburgo uostui yra nepaprastai svarbus, o Klaipėda yra krovinių lyderė Baltijos šalyse. Džiaugiamės galėdami pasveikinti Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkciją kaip naują narę ir tikimės, kad mūsų uostai ir jų bendruomenės taip pat pradės naujo lygio bendradarbiavimą“, – teigia Hamburgo uosto rinkodaros generalinis direktorius Axelis Matternas.

INFORMACIJA

Klaipėdos uosto įstojimas į Hamburgo marketingo asociaciją yra lyg tolimesnis žingsnis, siekiant megzti glaudesnius ryšius. 2022 m. gegužės 5 dieną pasirašytas bendradarbiavimo memorandumas tarp Klaipėdos ir Hamburgo uostų. Pasirašymo ceremonija tąkart vyko Lietuvos delegacijai, vadovaujamai susisiekimo ministro Mariaus Skuodžio, viešint Vokietijoje. Klaipėdos uoste yra ne viena laivybos linija, jungianti Klaipėdos ir Vokietijos uostus. Krovinių srautai iš ir į Vokietiją Klaipėdos uoste 2022 metais sudarė daugiau nei 12 procentų visos uosto krovos, gabenta 4,5 mln. tonų krovinių. Daugiausia vežta ro-ro krovinių – 2,4 mln. tonų, krovinių konteineriuose – 1,3 mln. tonų.


  2023-05-11

  Vienas komentaras apie “Klaipėdos uostas – Hamburgo uosto marketingo asociacijos narys”

  1. AvatarJudesys (IP: 81.7.91.14)

   Uosto direkcija vėduoja orą. Hamburgas savo krovinių neatiduos, o narystė kainuos.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt