Nidoje veiks naujas Karinių jūrų pajėgų padalinys

Fotoreportažai, Regionas

Nuo gegužės 12 d. Nidos jūros stebėjimo poste dislokuotas naujas Karinių jūrų pajėgų (KJP) padalinys – Uosto ir priekrantės gynybos tarnybos Apsaugos kuopos 3-asis pėstininkų (fuzilierių) būrys.

Fuzilierių būrio įkurtuvių šventiniai renginiai tęsėsi ir kitose Nidos vietose.

Vyr. jūr. Simonos Jurgaitytės ir vyr. srž. Audriaus Vitkausko nuotr.

Nidoje buvo atidarytos dvi Karinių jūrų pajėgų nuotraukų parodos. Nidos prieplaukoje kurorto gyventojai ir turistai galėjo susipažinti su naujo dalinio ginkluotės paroda, Povandeninių veiksmų komandos nardymo ir išminavimo įranga, išbandyti Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos navigacinį treniruoklį, pasiklausyti  Karinių jūrų pajėgų orkestro koncerto. Bet didžiausias siurprizas vietos jaunimui, gyventojams buvo – Povandeninių veiksmų komandos karių organizuota pasiplaukiojimo pramoga su greitaeigėmis valtimis po Kuršių marias šalia Nidos.

KJP Uosto ir priekrantės gynybos tarnyba buvo įkurta pernai rugpjūčio 1 d., į vieną dalinį sujungus Povandeninių veiksmų komandą ir Apsaugos kuopą. Šio dalinio uždaviniai – taikos, krizės ir ginkluoto konflikto metu vykdyti uosto ir priekrantės apsaugos bei gynybos užduotis Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste, Kuršių mariose ir Lietuvos teritorinės jūros priekrantės zonoje, siekiant užtikrinti tinkamą uosto funkcionalumą, nacionalinėms reikmėms ir sąjungininkų atvykimui bei bendrų operacijų su NATO vykdymui.

Lietuvos karinių jūrų pajėgų Jūros stebėjimo postas Nidoje dislokuotas nuo 1993-ųjų, kai postas buvo perimtas iš Rusijos Federacijos karinio laivyno.

Daugiau kaip 30 metų KJP kariai iš Nidos posto radiolokacinėmis priemonėmis vykdo Lietuvos teritorinės jūros, išskirtinės ekonominės zonos, bei Kuršių mariose demarkuotos valstybinės sienos su Rusijos Federacija stebėjimą.

Žodis „fuzilierius“ (pranc. fusilier) reiškia karį pėstininką, ginkluotą fuzėja (už muškietą lengvesniu ginklu su titnagine spyna) bei bajonetu, t. y. į ginklo vamzdį įstatomu durtuvu. Pirmiausiai fuzilierių daliniai apie 1670 m. pradėti formuoti Prancūzijoje, LDK kariuomenėje 7-asis fuzilierių pulkas iš Gardino karališkųjų rūmų apsaugos bataliono buvo suformuotas 1790 m. kovo 2 d. Pirmasis pulko vadas, suformavęs dalinį, didele dalimi jį finansavęs asmeninėmis lėšomis, periodiškai jam vadovavęs, buvo LDK kariuomenės artilerijos generolas Kazimieras Nestoras Sapiega.

Šiandien kai kuriose užsienio šalyse fuzilierių daliniai yra sausumos (Didžiojoje Britanijoje, Nyderlandų Karalystėje, Kanadoje) arba karinių jūrų pajėgų (Prancūzijoje) sudėtyje, o Portugalijoje fuzilieriais yra vadinami jūrų pėstininkai.

0 Comments

Submit a Comment

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti klaidą
Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

ELTA

Nidoje žada statyti uždarus teniso kortus

Nidoje planuojama statyti uždarą sporto centrą, pirmadienį pranešė Neringos savivaldybė. „Matome didžiulį poreikį patalpų, kuriose būtų galima aktyviai sportuoti šaltuoju ...
2024-04-15
Skaityti daugiau

Uostas ir jūra

Į Klaipėdą atplauks 50 karo laivų

Birželio 4–7 d. Klaipėdoje vyks vienas iš didžiausių Baltijos regione renginių – tarptautinių pratybų „Baltijos operacija 2024“ atvykimo konferencija. Planuojama, ...
2024-04-08
Skaityti daugiau

Regionas

Nidoje - retų meno kūrinių paroda, skirta Švyturių metams

Neringos muziejai kviečia atverti meno ir istorijos puslapius parodoje „Švyturiai ≠ Laivai“, kurios atidarymas įvyks ketvirtadienį, kovo 29 d., 17 ...
2024-03-25
Skaityti daugiau

PARAMA

Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos” žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja – paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai” sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

ATVIRI DOKUMENTAI

VšĮ „Klaipėda atvirai” kiekvieną mėnesį skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat – detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai” dalininkų sąrašą.

Susipažinti su dokumentais.

INFORMACIJA

Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

Puslapio taisyklės.

Redakcijos tel. + 370 650 77550
el. paštas: info@atviraklaipeda.lt

Pin It on Pinterest

Share This