Sustabdyta Girulių paplūdimio prieigų rekonstrukcija (4)

Miestas
Avatar photoArtūras Šulcas
2023-05-15

Nepraėjus nė porai mėnesių nuo sutarties dėl vieno iš lankomiausių Klaipėdos pajūrio paplūdimių – Girulių – prieigų atnaujinimo pasirašymo dienos, ji sustabdyta rangovo iniciatyva. Esą todėl, kad prasideda maudymosi sezonas.

Projektuotojų vizualizacija

Sutartis su UAB „Ecomas”, laimėjusia Klaipėdos savivaldybės paskelbtą viešųjų pirkimų konkursą, buvo pasirašyta šių metų kovo 30 dieną. O jau po mėnesio UAB „Ecomas”, kuri buvo pagarsėjusi savo sandoriais su savivaldybės įmone „Gatvių apšvietimas”, inicijavo šios sutarties sustabdymą.

Laikinai einanti savivaldybės direktoriaus pareigas Inga Gelžinytė-Litinskienė su šiuo rangovu pasirašė susitarimą sustabdyti sutarties vykdymą nuo balandžio 26 d iki rugsėjo 1 d. Toks susitarimas motyvuojamas tuo, kad „nuo 2023 m. birželio 1 d. pradedamas maudymosi sezonas Klaipėdos miesto paplūdimiuose”.

Pirminėje sutartyje buvo  numatyta, kad darbus reikia baigti per 14 mėnesių, su galimybe šį terminą pratęsti dar 5 mėnesiams. O naujai pasirašytame susitarime neminimas galimas sutarties įvykdymo termino atidėjimas dėl jos sustabdymo.

Pagal 470 tūkst/ eurų vertės sutartį numatoma atlikti pėsčiųjų bei dviračių tako, jo priklausinių – atraminių betoninių sienučių – remonto ir aplinkos tvarkymo darbus. Jie bus atliekami  pagal UAB „Uostamiesčio projektas“ dar 2019 metais parengtą remonto ir aplinkos tvarkymo projektą.

Girulių centrinio paplūdimio prieigų atraminės sienutės yra apie 280 m ilgio ir 0,5-1 m aukščio betoninės konstrukcijos. Jos yra deformuotos, vietomis ištrupėjusios, prasidėjusi erozija. Ką bekalbėti apie estetinę būklę. Esamas tako asfalto dangos – „pavargusios”. Pėsčiųjų tako ruožas nuo atraminių sienučių iki jūros nėra apšviestas. Remontuojamo pėsčiųjų ir dviračių tako ilgis – 126,4 m.

Nauja tako danga bus iš granito trinkelių. Take bus atskirtos pėsčiųjų ir dviračių juostos, padidės tako plotas. Numatytos ir dvi poilsio aikštelės (22 ir 31 kv. m) su atitinkama atributika. Dabartinės atraminės sienutės „išaugs” iki 1,6 metro. Pažeisti betono blokai bus pakeisti, o visos atraminės sienelės – dekoruotos medžiu. Takas ir suoliukai bus apšviesti, apšvietimas bus sumontuotas ir atraminėse sienelėse.

Žymos: | | | | |

Komentarai (4):

Atsakymai į “Sustabdyta Girulių paplūdimio prieigų rekonstrukcija”: 4

 1. Marijus parašė:

  Tiksliau – kiek kartų išaugs galutinė samata? Atitinkamai pagal išmokėtus atriedukus???

 2. Česlovas parašė:

  Kelininkus žiema užklumpa netikėtai, o čia statybininkams netikėtai vasara
  atėjo ?

 3. Kaip reikia paveldo saugotojam buti tokiems ..... parašė:

  Fainai, senamiescio grindinio akmenis i metalinius tinklus deda Giruliuose, valciu nuleidimo vietoje, o Klaipedos senamiecio gatves kloja su lauko akmenimis…. (pvz.D.Vandens g. krastai)
  Cia kulturos paveldas…..

 4. Anonimas parašė:

  Gaila, kad tokie sprendimai padaryti ir suderinti. Juk yra pėsčiųjų apėjimai, tai kodėl šalutinių takų nenaudoti rekonstrukcijos laikotarpiu? Įveiklinta seniai patikrinta schema, kai delsimo laikotarpis bus panaudotas projekto kainos pūstelėjimui, spėju kokiu 100 tūkstantėlių, gal daugiau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Miestas

Revizuos Dangės ir Smiltynės krantines

Klaipėdos savivaldybė perka Dangės upės ir Smiltynėje esančių krantinių techninės analizės ir techninės dokumentacijos parengimo paslaugas. Siekiama įvertinti šių statinių ...
2024-07-15
Skaityti daugiau

Miestas

Klaipėdos meras atsisakė įrengti oro taršos matavimo stoteles

„Remiantis 2023-10-19 Klaipėdos miesto savivaldybės mero raštu „Dėl Klaipėdos miesto savivaldybės 2021–2030 metų strateginio plėtros plano priemonių įvertinimo“, priemonės įgyvendinimo ...
2024-07-14
Skaityti daugiau

Spyglys

Mįslingas „Klaipėdos vandens” pasiruošimas rudeniui*

Savivaldybės vandentiekio ir kanalizacijos specai už 60 eurų nusipirko paslaugas, kurių net spygliuota šių eilučių autoriaus galvelė negali perprasti: „HR ...
2024-07-13
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This