P0

Kultūra

Į Klaipėdą Alexanderis Ekmanas sugrįžta su „31 epizodu”

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-05-16


Lietuvą sužavėjusio choreografo Alexanderio Ekmano kūryba vėl Klaipėdos valstybiniame muzikiniame teatre. Šį kartą tai – „31 epizodas“. Gegužės 27 d. Žvejų rūmų scenoje bus pristatytas Poznanės Stanislavo Moniuškos didžiojo teatro šiuolaikinio šokio spektaklių triptikas BER, jungiantis tris pasaulyje žinomus choreografus. 

Kovo mėnesį Klaipėdos valstybino muzikinio teatro šokio spektaklio „Sapnai ir kaktusai“ premjera, kurioje greta Alexanderio Ekmano (Švedija) „Cacti“ (Kaktusai) buvo pristatytos ir Roberto Bondaros (Lenkija) choreografinės kompozicijos „Žagsulys“ (Hiccup) bei „8m68“ sulaukė tokio didelio publikos susidomėjimo, kad teko surengti papildomą spektaklio pristatymą. 

Poznanės Stanislavo Moniuškos didysis teatras pirmą kartą leidosi į gastroles užsienyje su šiuolaikinio šokio spektaklių triptiku BER: choreografo Robert Bondara „Take me with you“ („Pasiimk mane kartu“), choreografo Alexander Ekman „Episode 31“ („31 epizodas“) ir choreografo Martyno Rimeikio „Blind words“ („Akli žodžiai“). Triptiko pavadinime užkoduotos garsių choreografų pavardžių pirmosios raidės.  

„31 epizodas“ sukurtas 2011 metais Niujorke Juilliardo mokyklos absolventų klasei. Tai kūrinys didelei šokėjų grupei, sudarytas iš greitai besikeičiančių scenų, kurios buvo išplėtotos bendradarbiaujant su šokėjais. 

„Pagrindinis dėmesys šioje kompozicijoje – nuo žvalių būgnijimo epizodų iki svajingo Erico Satie muzikinio komentaro apie grožį – yra skiriamas jaunatviškai atletiškų šokėjų energijai ir entuziazmui. Kurdami šią kompoziciją taip pat eksperimentavome šokdami viešose vietose: 20 šokėjų staiga imdavo šokti pagal tik jiems girdimą muziką Niujorko požeminėse perėjose ir metro traukiniuose, gatvėse, aikštėse ir parkuose“, – sako choreografas A. Ekmanas.  

Vėliau „31 epizodą“ į savo repertuarą įtraukė ir kitos baleto trupės visame pasaulyje –Joffrey baletas Čikagoje, Suomijos nacionalinis baletas Helsinkyje, Karališkasis Naujosios Zelandijos baletas Velingtone ir Pensilvanijos baletas Filadelfijoje. Kaskart statant šį spektaklį vis kitame mieste kuriamas trumpas filmas su šokėjų pasirodymais miesto gatvėse, rodomas prieš prasidedant spektakliui scenoje.

Poznanės Stanislavo Moniuškos didžiojo teatro baleto trupės gastroles Klaipėdoje remia Lenkijos Kultūros ir nacionalinio paveldo ministerija pagal programą „Įkvepianti kultūra“. 


  2023-05-16

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt