Siūlo leisti savivaldybėms pačioms valdyti jų pastatytus NT objektus

ELTA
ELTA
2023-05-16

Konkurencijos tarybai įpareigojus Palangos savivaldybę organizuoti miesto baseino valdytojo atranką, Seimo narys Mindaugas Skritulskas įregistravo Vietos savivaldos ir Konkurencijos įstatymų pakeitimo projektus, kuriais siūloma leisti savivaldybėms pačioms, per jų įsteigtas įstaigas, valdyti už jų biudžeto lėšas pastatytus nekilnojamojo turto objektus. Projektus palaiko 36 Seimo narių grupė.

Palangos baseinas. facebook.com/PalangosBaseinas nuotr.

Pasak M. Skritulsko pranešimo, priėmus pakeitimus, savivaldybės pačios galėtų valdyti koncertų sales, muziejus, parodų rūmus, bibliotekas, kultūros namus, sporto sales, maniežus, stadionus, baseinus ir kita, netaikant konkurencingos procedūros, kurios pagrindu šie objektai būtų perduoti valdyti privačiam verslui.

Įstatymų projektai argumentuojami tuo, kad laimėjusi tokio objekto valdymo konkursą privati verslo įmonė įgytų išskirtines ir monopolines teises teikiant komercines paslaugas išskirtinai be jokios konkurencijos vieninteliame tokio pobūdžio objekte ir be jokios konkurencijos visoje savivaldybės teritorijoje. Esą verslas, valdydamas išskirtinai vienintelį objektą visoje savivaldybės teritorijoje, paslaugas teiks ne konkurencingomis kainomis, bet siekdamas gauti kuo didesnį pelną, kas vargiai atitiktų vietos gyventojų interesus. Esą labiau tikėtina, kad, šiuo atveju, gyventojai gali gauti tos pačios kokybės paslaugas už kuo mažesnę kainą, kai kainas nustato savivaldybės taryba.

M. Skritulsko teigimu, šiuo metu pastebima tendencija, kuomet tam tikra verslo įmonių grupė, jau dabar valdanti didžiuosius baseinus Klaipėdoje ir Kaune, Konkurencijos tarybos sprendimų pagalba, siekia perimti ir kitų Lietuvos baseinų valdymą kituose miestuose, kurie yra pastatyti ir įrengti už šių savivaldybių biudžetų lėšas: Palangoje, Kretingoje, Naujojoje Akmenėje, Jonavoje.

ELTA primena, kad balandžio pabaigoje Konkurencijos taryba nusprendė, kad Palangos miesto savivaldybė pažeidė Konkurencijos įstatymą, kai be konkurencingos procedūros perdavė savo įstaigai „Palangos investicijų valdymas“ valdyti baseiną ir jame teikti įvairaus pobūdžio, įskaitant ir komercines, paslaugas. Savo ruožtu Palangos meras Šarūnas Vaitkus tada nurodė, kad Konkurencijos tarybos sprendimą ketina apskųsti teismui.

Kopijuoti, platinti, skelbti ELTA turinį be ELTA raštiško sutikimo draudžiama

Žymos: | | | |

Komentarai:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Regionas

Palangos kurorto muziejuje - ispanų filmų retrospektyva

Palangos kurorto muziejus kartu su Ispanijos ambasada, Ispanijos garbės konsulu Klaipėdoje Vytautu Lygnugariu, ir kino klubu „8 ½“ jau antrus ...
2024-06-20
Skaityti daugiau

Regionas

Iš Palangos ir Žibininkų - ekskursija autobusu 

Kretingos rajono turizmo informacijos centras pristato naujovę – ekskursiją autobusu iš Palangos ir Žibininkų į Darbėnų kraštą „Darbienū dyvū dyvā“. ...
2024-06-19
Skaityti daugiau

Regionas

„Rąžė” šią vasarą žada naujienų

Palangos socialinis klubas „Rąžė” skelbia oficialų sezono atidarymą. Šį vasaros sezoną žadama kur kas platesnė kultūrinė programa ir naujai atgimusios ...
2024-06-19
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This