Regionas

Trims Klaipėdos rajono mokykloms – trys milijonai eurų

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-05-18


Klaipėdos rajonas, dalyvaujantis Tūkstantmečio mokyklų programoje, iš Europos socialinio fondo agentūros gaus beveik 3 mln. eurų, kurie bus investuoti į Gargždų „Vaivorykštės“, Priekulės Ievos Simonaitytės ir Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijas.

„Ko gero, didžiausia programos nauda yra ta, kad tuo, kas bus sukurta, galės naudotis ne tik mūsų gimnazijos, bet ir kitos mokyklos – planuojamos bendros veiklos, projektai, bendradarbiavimas. Visi rajono mokiniai turės galimybę naudotis naujomis erdvėmis, laboratorijomis, taip pat ir tobulintis galės visų mokyklų pedagogai. Skirtas finansavimas yra nemenka paskata, tačiau ambicijų turime ir daugiau, todėl kasmet ir patys investuojame tiek į mokyklų ir jų erdvių ar įrangos atnaujinimą, naujų ugdymo įstaigų statybą, tiek ir į mokytojų kvalifikacijos kėlimą ar perkvalifikavimą. Tikiuosi, kad Tūkstantmečio mokyklų programa bus vykdoma sėkmingai, kompetencijos kultūrinio, STEAM bei įtraukiojo ugdymo srityje tik stiprės ir Klaipėdos rajone ugdysime tikrus ateities lyderius“, – pranešime cituojamas Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas.

Planuojama, kad iš Tūkstantmečio mokyklų programai skirtų lėšų bus finansuojama Priekulės I. Simonaitytės gimnazijos priestato statyba, kur bus įrengtos 4 klasės ir aktų salė. Šioje gimnazijoje taip pat bus įrengta lauko eksperimentų erdvė, intensyvus-interaktyvus sensorinis kabinetas, sukurta aplinka pagalbos specialistams – psichologams, socialiniams pedagogams, taip pat atnaujinta biblioteka, įsigytos priemonės, reikalingos draminio ugdymo laboratorijai. Bus įrengtos gamtamokslinės-tiksliųjų mokslų, IT bei priešmokyklinio-pradinio ugdymo laboratorijos.

Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijoje ruošiamasi įkurti informacinį centrą, kūrybinio mąstymo, „FotoLabas“ erdves, taip pat bus sutvarkyta robotikos ir mokslo laboratorija.

Veiviržėnų Jurgio Šaulio gimnazijoje planuojama suremontuoti muzikos studiją, technologijų kabinetą, įsigyti instrumentus, reikalingą įrangą, taip pat sutvarkyti fizikos-chemijos laboratoriją, įsigyti priemones, įrengti intensyvų-interaktyvų sensorinį kabinetą. Bus investuojama ne tik į infrastruktūrą, bet ir į ugdymą, pedagogų kvalifikaciją. Bus atliekami mokinių pasiekimų tyrimai, vertinimai, pedagogų ir vadovų kompetencijų, lyderystės ugdymas ir kitos minkštosios veiklos: socialiniai, emociniai tyrimai, konferencijos, įvairios ugdymo veiklos, festivaliai, kūrybinės dirbtuvės mokiniams, išnaudojant naujai įrengtas erdves.


  2023-05-18

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt