Uostas ir jūra

SGD terminalą saugos nuo dronų

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2023-05-21


AB „Klaipėdos nafta“ siekia aprūpinti savo valdomą suskystintų dujų terminalą (SGD), jo krantines ir prieigas specialiosiomis apsaugos priemonėmis nuo galimų bepiločių orlaivių (BO) išpuolių.

Teigiama, kad įrengta apsaugos sistema turės veikti pasyviai, tai yra, ji bus „tik analizuojanti priimamus radijo signalus, gebanti blokuoti BO, naudojančius nurodytų dažnių kanalus”. 

Ji bus aktyvuojama aptikus BO ir veiks tol, kol radijo signalas nedings iš monitoringo aplinkos. Sistemą turės sudaryti BO aptikimo ir krypties nustatymo modulis, veikiantis 360 laipsnių aprėptimi, skirtas vaizdo perdavimo ir navigacijos signalų slopinimui sukeliant radijo trikdžius šių technologijų naudojamuose nustatytuose dažnių diapazonuose bei tam reikalinga programinė ir aparatinė įranga.


  2023-05-21

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt