P0

Svarbu, Verslas

„Akropolis“ nusiteikęs ir toliau „marinuoti” KGB pastatą (9)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2023-05-22


Prieš daugiau nei septynerius metus šalia prekybos ir paslaugų centro „Akropolis” stovintį buvusį KGB pastatą aukcione įsigijusi šio centro savininkė teigia, kad planų, ką su juo daryti vis dar neturi.

Nieko konkretaus verslininkai neatsako ir į klausimą, koks yra likimas prieš metus paviešintų projektinių sprendinių dėl „Akropolio” plėtros Kauno gatvės link.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Pastatas Valstybės saugumo komitetui (KGB) 1986-aisiais Taikos prospekte buvo pastatytas pagal architektų Ramūno Kraniausko ir Lilijos Viskantienės projektą. Jį sudaro administracinė, ryšių centro dalys ir garažai su kitais kiemo statiniais.

Po nepriklausomybės atgavimo čia buvo įsikūręs Migracijos skyrius ir Klaipėdos miesto 1-ojo policijos komisariato nuovada. Žemės sklypas pagal panaudą buvo suteiktas ir Nacionaliniam kibernetinio saugumo centrui, ir Valstybės saugumo departamentui. Kasdieniais ir migracijos reikalais besirūpinę pareigūnai šias patalpas apleido 2015-ųjų rudenį, kai netoli, Kauno gatvėje, buvo atidarytas naujas Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato pastatas.

Buvusį KGB pastatą jau nuo 2008-ųjų valdęs Turto bankas netruko paskelbti jo ir 0,7 ha ploto sklypo aukcioną. 2015-ųjų pabaigoje juos už 620 tūkst. Eur įsigijo kaimynystėje stovintį „Akropolį” valdanti UAB „Taikos turtas”.

Anksčiau buvo girdėti, kad verslui plėtoti planus galimai trukdė senasis miesto bendrasis planas, tačiau naujasis, numatantis šioje vietoje konversinį teritorijos plėtojimo būdą, buvo patvirtintas dar 2021 m. rugsėjį, o jokių judesių pastate ir aplink jį iki šiol vis dar nėra.

„Sprendimų susijusių su pastato, esančio adresu Taikos pr. 63, Klaipėda, vystymu ar atnaujinimu, kol kas dar nesame priėmę”, – lakoniškai raštu į klausimus, kodėl pastatas iki šiol vis dar stovi tuščias ir kokie yra bendrovės planai dėl jo atsakė „Akropolis Group“ Rinkodaros ir komunikacijos departamento vadovas Dominykas Mertinas.

Ne ką daugiau jis suteikė informacijos ir apie pernai gegužę skelbtus Klaipėdos „Akropolio” plėtros planus.

„Taikos turto” užsakymu bendrovės „2L Architects“ parengtuose projektiniuose pasiūlymuose buvo rašoma, kad projektuojamas 3527,84 m² ploto pastatas, kuriame bus „prekybos plotas, techninės, buitinės ir administracinės patalpos vienam nuomininkui, turinčiam atskirą koncepciją”.

„2L Architects“ vizualizacija

„Naujajame pastate įsikurs naujos parduotuvės, leisiančios išplėsti šiuo metu lankytojams siūlomų prekių ir paslaugų pasiūlą. Kartu su naujojo pastato statyba numatoma plėsti ir automobilių parkavimo aikštelę – šalia „Akropolio“ suplanuotos 243 naujos vietos automobiliams. Pasibaigus projekto viešinimo procedūrai, visuomenei bus pristatyta tikslesnė planuojamų statybų pradžios data ir terminai. Investicijos naujo pastato statyboms kol kas neskelbiamos”, – buvo rašoma po skelbimo apie projektinius pasiūlymus paviešinimo išplatintame pranešime spaudai.

Dabar D. Mertinas tik informavo, kad projektiniams pasiūlymams yra pritarusi Klaipėdos miesto savivaldybės.

„Kai turėsime daugiau informacijos apie šį projektą būtinai apie tai viešai informuosime”, – tikino jis.

Pasak D. Mertino, šiemet Klaipėdos „Akropolyje“ planuojama pradėti įgyvendinti bendrųjų erdvių interjero modernizavimo projektą. Žadama „ypatingą dėmesį skirti moderniems apšvietimo sprendimams, šviesesniam ir jaukesniam prekybos ir pramogų centro interjero dizainui”.


  2023-05-22

  9 komentarai “„Akropolis“ nusiteikęs ir toliau „marinuoti” KGB pastatą”

  1. AvatarAnonimas (IP: 78.63.37.48)

   Dominykas Mertinas – Algirdo Brazausko anūkas.

  2. Avatarmmmm (IP: 176.88.173.34)

   Tai 7000 kv m miesto vidury nusipirko už 88 eur/kv.m? Neblogai čia prasisuko, galėtų ir nugriauti už tiek nupirkę.

   • Avatarezys (IP: 86.100.122.112)

    Isigijo aukcione, galejote ir jus “prasisukti” 😀 Ir daugiau objektu parduodama, pirkit ir griaukit i sveikata 😉

  3. AvatarTam z (IP: 134.238.49.71)

   Kad ir koks slykstus butum mes tave vis tiek mylim

  4. AvatarV ir Gis (IP: 188.69.71.196)

   Prie ko čia KGB? Juk paskutiniai ,, šeimininkai ” buvo Lietuvos policininkai. Nors milicija patapo policija, kadrai liko tie patys,o antpečius pakeisti daug laiko neužtrunka.

   • AvatarGis v meteo (IP: 195.182.89.210)

    Taigi rašo, kad pastatas buvo specialiai pastatytas KGBistams

  5. AvatarZ laimes (IP: 90.131.41.56)

   Palikt ta pastata če bus teisiami prybaltu politikai

   • AvatarWhite (IP: 78.57.252.179)

    to z ( arba zаблудился)
    Nesuprantu tik vieną, – arba tamstos smegenys išdžiuvo, arba ieškai nuotykių . Panašu jog smegenys tikrai atrofavosi.

   • AvatarBaltas (IP: 85.232.138.203)

    Įdomu, kas galėtų būti tie “teisėjai”? Vietinių “z” blauzdos per skystos, maskoliai neateis niekaip niekada, o vokiečiui ar prancūzui tas kampas neberūpi. Tai kas?

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt