P0

Fotoreportažai, Regionas

Kretingoje – 770 naujų medžių ir žydinčių krūmų (2)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-05-22


Kretingoje, 770-ojo miesto jubiliejaus proga, pasodinta 770 naujų medžių ir žydinčių krūmų. Kretingiškius suvienijusios akcijos metu naujais augalais papuošti ne tik jau veikiantys miesto parkai, bet ir įkurtas naujas ąžuolynas.

„Džiaugiuosi, kad į naujų medžių ir žydinčių krūmų sodinimo akciją įsitraukė šimtai kretingiškių. Visiems jiems esu nuoširdžiai dėkingas. Drauge padovanojom jubiliejų švenčiančiai Kretingai pačią didžiausią dovaną, džiuginsiančią miestiečius bei svečius ne vienerius metus. Kartu viliuosi, kad tokios akcijos taps nauja ne tik Kretingos miesto, bet ir viso rajono tradicija“, – pranešime cituojamas Kretingos rajono meras Antanas Kalnius.

„Šiandien Lietuvoje stebime dvi visiškai skirtingas istorijas. Vieni be leidimo nukerta ilgaamžį ąžuolą, kiti, atvirkščiai, savo miestą papuošia išskirtiniu skaičiumi naujų augalų. Kretingiškių pavyzdys užkrečiantis, todėl džiaugiuosi ir sveikinu šią jų iniciatyvą“ – teigė naujų medžių ir žydinčių krūmų sodinimo akcijoje dalyvavęs aplinkos ministras Simonas Gentvilas.

Kartu sodinti naujus augalus kretingiškiai buvo kviečiami dvi dienas – šeštadienį ir pirmadienį.

Šeštadienį nauji augalai drauge buvo sodinami Pastauninko parke, Lapyno kvartalo parkelyje ir Senajame Kretingos miesto parke. Čia buvo pasodinta daugiausiai akcijai skirtų naujų augalų – beveik 700. Parkai papuošti alyvomis, rododendrais, frezijomis, jazminais, rojaus obelaitėmis, sakuromis, magnolijomis bei kt.

Tuo metu pirmadienį kretingiškiai kviesti prisidėti prie naujo ąžuolyno kūrimo Valstybinių miškų urėdijos Kretingos regioninis padalinio teritorijoje Kretingos mieste. Čia buvo pasodinti 77 nauji ąžuoliukai.

Akcijos metu pasodintais augalais pasirūpino Kretingos miesto seniūnija ir Valstybinių miškų urėdijos Kretingos regioninis padalinys. O akcijoje dalyvavusiems kretingiškiams tereikėjo atsinešti savo kastuvus, grėbliukus, laistytuvus ir pirštines.

Akciją „Gimtadienį švenčiančiai Kretingai – 770 naujų medžių ir žydinčių krūmų“ inicijavo ir organizavo Kretingos rajono savivaldybė.


  2023-05-22

  2 komentarai “Kretingoje – 770 naujų medžių ir žydinčių krūmų”

  1. AvatarPetre (IP: 213.103.38.221)

   Šaunuoliai.kad sodinat medelius o ne juos naikinat.Pagarba kretingiškiams

  2. Avatarrita (IP: 78.62.147.40)

   Pagarba Kretingai, sekime jos pavyzdžiu, sodindami daugiau nuostabiai žydinčių slyvų, ievų- kuo daugiau lietuviškų , gausiai , ilgai žydinčių ir kvepiančių augalų.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt