P0

Kriminalai ir nelaimės

Kontrabanda kokainą gabenę klaipėdiečiai praleis ilgus metus nelaisvėje (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-05-23


Teismas paskelbė apkaltinamąjį nuosprendį didelį kiekį kvaišalų iš Nyderlandų gabenusiems klaipėdiečiams. Visiems trims vyrams paskirtos griežtos laisvės atėmimo bausmės.

Bylos duomenimis, praėjusių metų birželį 26 metų klaipėdietis D. A. susitarė su taip pat Klaipėdoje gyvenančiu savo pažįstamu, 28 metų V. R., kad šis savo automobiliu nuvežtų jį į Nyderlandus įsigyti narkotinės medžiagos – kokaino. Už tai D. A. pažadėjo padengti V. R. kelionės išlaidas ir sumokėti jam 1 000 eurų. Abiems vyrams nuvykus į minėtą šalį, D. A. iš ikiteisminio tyrimo metu nenustatyto asmens įsigijo didelį kiekį – apie 100 gramų kokaino, kurį ketino išplatinti Lietuvoje.

D. A., vengdamas pats gabenti narkotikus į Lietuvą, susitarė su Vokietijoje gyvenančiu 47 metų klaipėdiečiu G. Č., kad šis nelegalų pirkinį į Lietuvą išsiųs per siuntas gabenantį mikroautobusą. Taip neteisėtas siuntinys, ant kurio bendrininkai nurodė neegzistuojantį adresatą, buvo pervežtas į Lenkiją, o iš ten – į Lietuvą. Siuntinį, kuriame buvo kokainas, Lietuvoje pasitiko ir atsiėmė pats D. A., tačiau jam nepavyko išplatinti narkotikų, nes buvo su įkalčiais sulaikytas policijos pareigūnų.

Klaipėdos apygardos teismas, išnagrinėjęs šią baudžiamąją bylą, priėmė apkaltinamąjį nuosprendį, kuriuo praeityje jau ne kartą teistus vyrus pripažino kaltais dėl jiems inkriminuotų nusikalstamų veikų. D. A. teismas skyrė galutinę subendrintą 9 metų ir 9 mėnesių laisvės atėmimo bausmę. Iš jo taip pat konfiskuoti kratų metu rasti 5 130 eurų, kurie pripažinti gautais iš nusikalstamos veikos.

G. Č. nuteistas 8 metų laisvės atėmimo bausme. Jis taip pat privalės atlyginti 3 471 eurą už valstybės patirtas išlaidas jo ekstradicijai. V. R. teismas skyrė 5 metus nelaisvės.

Šis nuosprendis dar gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.


  2023-05-23

  Vienas komentaras apie “Kontrabanda kokainą gabenę klaipėdiečiai praleis ilgus metus nelaisvėje”

  1. AvatarRealios bausmės (IP: 78.62.147.40)

   Pagarba teisėjams.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt