Kontrabanda kokainą gabenę klaipėdiečiai praleis ilgus metus nelaisvėje (1)

Kriminalai ir nelaimės
Avatar photoAtvira Klaipėda
2023-05-23

Teismas paskelbė apkaltinamąjį nuosprendį didelį kiekį kvaišalų iš Nyderlandų gabenusiems klaipėdiečiams. Visiems trims vyrams paskirtos griežtos laisvės atėmimo bausmės.

Bylos duomenimis, praėjusių metų birželį 26 metų klaipėdietis D. A. susitarė su taip pat Klaipėdoje gyvenančiu savo pažįstamu, 28 metų V. R., kad šis savo automobiliu nuvežtų jį į Nyderlandus įsigyti narkotinės medžiagos – kokaino. Už tai D. A. pažadėjo padengti V. R. kelionės išlaidas ir sumokėti jam 1 000 eurų. Abiems vyrams nuvykus į minėtą šalį, D. A. iš ikiteisminio tyrimo metu nenustatyto asmens įsigijo didelį kiekį – apie 100 gramų kokaino, kurį ketino išplatinti Lietuvoje.

D. A., vengdamas pats gabenti narkotikus į Lietuvą, susitarė su Vokietijoje gyvenančiu 47 metų klaipėdiečiu G. Č., kad šis nelegalų pirkinį į Lietuvą išsiųs per siuntas gabenantį mikroautobusą. Taip neteisėtas siuntinys, ant kurio bendrininkai nurodė neegzistuojantį adresatą, buvo pervežtas į Lenkiją, o iš ten – į Lietuvą. Siuntinį, kuriame buvo kokainas, Lietuvoje pasitiko ir atsiėmė pats D. A., tačiau jam nepavyko išplatinti narkotikų, nes buvo su įkalčiais sulaikytas policijos pareigūnų.

Klaipėdos apygardos teismas, išnagrinėjęs šią baudžiamąją bylą, priėmė apkaltinamąjį nuosprendį, kuriuo praeityje jau ne kartą teistus vyrus pripažino kaltais dėl jiems inkriminuotų nusikalstamų veikų. D. A. teismas skyrė galutinę subendrintą 9 metų ir 9 mėnesių laisvės atėmimo bausmę. Iš jo taip pat konfiskuoti kratų metu rasti 5 130 eurų, kurie pripažinti gautais iš nusikalstamos veikos.

G. Č. nuteistas 8 metų laisvės atėmimo bausme. Jis taip pat privalės atlyginti 3 471 eurą už valstybės patirtas išlaidas jo ekstradicijai. V. R. teismas skyrė 5 metus nelaisvės.

Šis nuosprendis dar gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

Žymos: | | |

Komentarai (1):

Įrašo “Kontrabanda kokainą gabenę klaipėdiečiai praleis ilgus metus nelaisvėje” komentarų : 1

  1. Realios bausmės parašė:

    Pagarba teisėjams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Kriminalai ir nelaimės

Kontrabandinės cigaretės iš Klaipėdos nuvedė į Švenčionėlius

Pasieniečiai praneša, kad praėjusį antradienį Klaipėdoje, šalia autobusų stoties, jų Kriminalinės žvalgybos skyriaus pareigūnai patikrino 58-erių klaipėdietį. Vyro turėtuose lagaminuose ...
2024-05-15
Skaityti daugiau

Kriminalai ir nelaimės

Pora aiškinsis teisme dėl stiprių narkotikų

Klaipėdos apygardos prokuratūroje baigtas ikiteisminis tyrimas ir teismui su kaltinamuoju aktu perduota baudžiamoji byla, kurioje 47-erių vyras ir 21-erių moteris ...
2024-05-06
Skaityti daugiau

Kriminalai ir nelaimės

Du gimnazistai ir studentas kaltinami psichotropinių medžiagų platinimu

Klaipėdos apygardos prokuratūra praneša baigusi ikiteisminį tyrimą ir teismui perdavusi baudžiamąją bylą, kurioje du gimnazistai ir vienas studentas kaltinami neteisėtu ...
2024-04-29
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This