P0

Miestas

Sovietų sąjungos karių palaidojimo vietos pertvarkymo konkurse padėtas galutinis taškas (4)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-05-23


Klaipėdos savivaldybė pranešė, kad užbaigus viešojo pirkimo procedūras dėl Antrojo pasaulinio karo Sovietų sąjungos karių palaidojimo vietos pertvarkymo projekto idėjos konkurso jokių pokyčių neįvyko – laimėtojais oficialiai pripažinti komisijos geriausiai įvertinto darbo autoriai.

Daugiausiai komisijos balų sulaukusiems architektams Ramūnui Amšiejui ir Mantei Černiūtei-Amšiejienei skiriama 8 000 eurų premija, su jais turėtų būti pasirašyta ir techninio projekto parengimo sutartis.

Amšiejų pasiūlytame projekte Antrojo pasaulinio karo Sovietų sąjungos karių palaidojimo vietos erdvė integruojama į bendrą įvairialypį Skulptūrų parko audinį ir tampa neatsiejama jo visumos dalimi. Projekto pasiūlymo autoriai pasiūlė visiškai atsisakyti likusios memorialo dalies, išsaugant tik memorialines plokštes su palaidotų žmonių pavardžių užrašais. Jos būtų išdėstomos horizontaliai reljefo lygyje pažymint palaidojimų vietą, kuri dar bus tikslinama atliekant tyrimus. Taip pat būtų didinamas žaliųjų erdvių plotas ir sodinama daugiau medžių,  įrengiami nauji pėsčiųjų takai.

II vieta ir 5000 eurų piniginė premija skiriama projekto SSS2023 autorių grupei – Adomui Skiezgelui, Edmundui Pilveliui, Eglei Vainoriūtei, Tadui Sviderskui.

III vieta ir 3000 eurų piniginė premija skiriama projekto KLP0700 autoriams Vainiui Pilkauskui, Lukui Kavaliauskui, Rasai Pilkauskaitei.

Konkursui buvo pateikti šeši projekto idėjos pasiūlymai, vienas buvo nevertintas, nes jo autoriai pažeidė konfidencialumo reikalavimą.

Konkurso vertinimo komisiją sudarė Klaipėdos miesto vyriausias architektas Marijus Mockus (jos pirmininkas), architektai Tadas Balčiūnas ir Laimonas Bogušas, skulptorius Algirdas Bosas, Klaipėdos savivaldybės administracijos Paveldosaugos skyriaus vedėjas Vitalijus Juška ir istorikas dr. Zigmas Vitkus.


  2023-05-23

  4 komentarai “Sovietų sąjungos karių palaidojimo vietos pertvarkymo konkurse padėtas galutinis taškas”

  1. AvatarSuper (IP: 86.38.230.141)

   Puikus sprendimas. Valio!

  2. AvatarMarijus (IP: 90.131.41.50)

   Trumpiau tariant – grynai “sovietmečio” sprendimas – sunaikinti istoriją ir iš to dar naudos gauti. Šūdžiai…

  3. AvatarAnonimas (IP: 86.100.66.158)

   Kalavija kam sunaikinote?

   • AvatarKalvis (IP: 85.232.138.203)

    Ot, ir nereik to kalavijo. Yra vienas kažkur prie Kryžkalniu ir užteks. Normalios atminimo lentelės, gražiai sutvarkyta aplinka rodys deramą pagarbą žuvusiems, juk ne savo noru kariauti atėjusiems, tiek rusams, tiek vokiečiams, ar kitiems.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt