Klaipėdos savivaldybė pranešė, kad užbaigus viešojo pirkimo procedūras dėl Antrojo pasaulinio karo Sovietų sąjungos karių palaidojimo vietos pertvarkymo projekto idėjos konkurso jokių pokyčių neįvyko – laimėtojais oficialiai pripažinti komisijos geriausiai įvertinto darbo autoriai.
Daugiausiai komisijos balų sulaukusiems architektams Ramūnui Amšiejui ir Mantei Černiūtei-Amšiejienei skiriama 8 000 eurų premija, su jais turėtų būti pasirašyta ir techninio projekto parengimo sutartis.
Amšiejų pasiūlytame projekte Antrojo pasaulinio karo Sovietų sąjungos karių palaidojimo vietos erdvė integruojama į bendrą įvairialypį Skulptūrų parko audinį ir tampa neatsiejama jo visumos dalimi. Projekto pasiūlymo autoriai pasiūlė visiškai atsisakyti likusios memorialo dalies, išsaugant tik memorialines plokštes su palaidotų žmonių pavardžių užrašais. Jos būtų išdėstomos horizontaliai reljefo lygyje pažymint palaidojimų vietą, kuri dar bus tikslinama atliekant tyrimus. Taip pat būtų didinamas žaliųjų erdvių plotas ir sodinama daugiau medžių, įrengiami nauji pėsčiųjų takai.
II vieta ir 5000 eurų piniginė premija skiriama projekto SSS2023 autorių grupei – Adomui Skiezgelui, Edmundui Pilveliui, Eglei Vainoriūtei, Tadui Sviderskui.
III vieta ir 3000 eurų piniginė premija skiriama projekto KLP0700 autoriams Vainiui Pilkauskui, Lukui Kavaliauskui, Rasai Pilkauskaitei.
Konkursui buvo pateikti šeši projekto idėjos pasiūlymai, vienas buvo nevertintas, nes jo autoriai pažeidė konfidencialumo reikalavimą.
Konkurso vertinimo komisiją sudarė Klaipėdos miesto vyriausias architektas Marijus Mockus (jos pirmininkas), architektai Tadas Balčiūnas ir Laimonas Bogušas, skulptorius Algirdas Bosas, Klaipėdos savivaldybės administracijos Paveldosaugos skyriaus vedėjas Vitalijus Juška ir istorikas dr. Zigmas Vitkus.
Puikus sprendimas. Valio!
Trumpiau tariant – grynai “sovietmečio” sprendimas – sunaikinti istoriją ir iš to dar naudos gauti. Šūdžiai…
Kalavija kam sunaikinote?
Ot, ir nereik to kalavijo. Yra vienas kažkur prie Kryžkalniu ir užteks. Normalios atminimo lentelės, gražiai sutvarkyta aplinka rodys deramą pagarbą žuvusiems, juk ne savo noru kariauti atėjusiems, tiek rusams, tiek vokiečiams, ar kitiems.