Sovietų sąjungos karių palaidojimo vietos pertvarkymo konkurse padėtas galutinis taškas (4)

Miestas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2023-05-23

Klaipėdos savivaldybė pranešė, kad užbaigus viešojo pirkimo procedūras dėl Antrojo pasaulinio karo Sovietų sąjungos karių palaidojimo vietos pertvarkymo projekto idėjos konkurso jokių pokyčių neįvyko – laimėtojais oficialiai pripažinti komisijos geriausiai įvertinto darbo autoriai.

Daugiausiai komisijos balų sulaukusiems architektams Ramūnui Amšiejui ir Mantei Černiūtei-Amšiejienei skiriama 8 000 eurų premija, su jais turėtų būti pasirašyta ir techninio projekto parengimo sutartis.

Amšiejų pasiūlytame projekte Antrojo pasaulinio karo Sovietų sąjungos karių palaidojimo vietos erdvė integruojama į bendrą įvairialypį Skulptūrų parko audinį ir tampa neatsiejama jo visumos dalimi. Projekto pasiūlymo autoriai pasiūlė visiškai atsisakyti likusios memorialo dalies, išsaugant tik memorialines plokštes su palaidotų žmonių pavardžių užrašais. Jos būtų išdėstomos horizontaliai reljefo lygyje pažymint palaidojimų vietą, kuri dar bus tikslinama atliekant tyrimus. Taip pat būtų didinamas žaliųjų erdvių plotas ir sodinama daugiau medžių,  įrengiami nauji pėsčiųjų takai.

II vieta ir 5000 eurų piniginė premija skiriama projekto SSS2023 autorių grupei – Adomui Skiezgelui, Edmundui Pilveliui, Eglei Vainoriūtei, Tadui Sviderskui.

III vieta ir 3000 eurų piniginė premija skiriama projekto KLP0700 autoriams Vainiui Pilkauskui, Lukui Kavaliauskui, Rasai Pilkauskaitei.

Konkursui buvo pateikti šeši projekto idėjos pasiūlymai, vienas buvo nevertintas, nes jo autoriai pažeidė konfidencialumo reikalavimą.

Konkurso vertinimo komisiją sudarė Klaipėdos miesto vyriausias architektas Marijus Mockus (jos pirmininkas), architektai Tadas Balčiūnas ir Laimonas Bogušas, skulptorius Algirdas Bosas, Klaipėdos savivaldybės administracijos Paveldosaugos skyriaus vedėjas Vitalijus Juška ir istorikas dr. Zigmas Vitkus.

Žymos: | | |

Komentarai (4):

Atsakymai į “Sovietų sąjungos karių palaidojimo vietos pertvarkymo konkurse padėtas galutinis taškas”: 4

 1. Super parašė:

  Puikus sprendimas. Valio!

 2. Marijus parašė:

  Trumpiau tariant – grynai „sovietmečio” sprendimas – sunaikinti istoriją ir iš to dar naudos gauti. Šūdžiai…

 3. Anonimas parašė:

  Kalavija kam sunaikinote?

  • Kalvis parašė:

   Ot, ir nereik to kalavijo. Yra vienas kažkur prie Kryžkalniu ir užteks. Normalios atminimo lentelės, gražiai sutvarkyta aplinka rodys deramą pagarbą žuvusiems, juk ne savo noru kariauti atėjusiems, tiek rusams, tiek vokiečiams, ar kitiems.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Miestas, Svarbu

Klaipėdos pašto kompleksas: pajudėjo ir savivaldybė

Po pasikeitimo priekaištais su Kultūros ministerija dėl buvusio Klaipėdos centrinio pašto įveiklinimo pajudėjo ir savivaldybė: pasirašyta sutartis dėl  Frydricho Vilhelmo ...
2024-05-28
Skaityti daugiau

Miestas

Klaipėdos žemė ir toliau bus ariama

„Leidžiu M. J. (gim. (duomenys neskelbtini) (toliau – valstybinės žemės ploto naudotojas) iki 2024-12-31 laikinai naudotis valstybinės žemės fondo žemės ...
2024-05-27
Skaityti daugiau

Miestas, Svarbu

Klaipėdos ambicijos prie marių: nuo kalbų iki pirmųjų popierių - beveik dveji metai

„Turi būti tikslinami Karaliaus Vilhelmo kanalo sujungimo su Kuršių mariomis konkretūs sprendiniai”, – rašoma „pietinio pocentrio Stariškių rajone” galimybių studijos ...
2024-05-27
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This