P0

Svarbu, Sveikata

Dėl Jūrininkų poliklinikos statybos – geros naujienos (4)

Artūras Šulcas

Artūras Šulcas
2023-05-24


„Esame unikalūs. Vieninteliai Lietuvoje dirbame bendrabutyje”, – karčiai ironizuoja Saulius Dabravalskis, uostamiesčio Jūrininkų sveikatos priežiūros centro vyriausiasis gydytojas. Tačiau po poros savaičių jau turėtų būti žinoma, kas statys naująją šios įstaigos polikliniką Birutės gatvėje.

Naujojo Jūrininkų poliklinikos pastato projektą sukūrė vilniečiai MB „Mes architektai“

Savivaldybės administracijos Viešųjų pirkimų skyriaus vedėja Vilma Marcinkevičienė teigia, kad prieš mėnesį gauti 6 pasiūlymai iš potencialių Jūrininkų poliklinikos statytojų. Jie šiuo metu yra vertinami Viešųjų pirkimų įstatymu nustatyta tvarka ir jau po poros savaičių turėtų paaiškėti statybos konkurso laimėtojas.

„Visos pasiūlymus pateikusius bendrovės yra labai stiprios, žinomos rinkos dalyvės. Yra iš ko rinktis”, – sako V. Marcinkevičienė.

Ji teigė, kad statytojas tikrai bus išrinktas, tačiau tvirtino negalinti skelbti pasiūlytų statybos kainų, nes dar nėra sudaryta konkurse dalyvavusių įmonių eilė.

S. Dabravalskis miesto Tarybos Sveikatos ir socialinių reikalų komiteto posėdžio metu kalbėjo, kad jo vadovaujamos įstaigos kolektyvas labai laukia naujosios poliklinikos, nes bendrabutyje dirbti yra labai sudėtinga. Būna net taip, kad pirmą kartą čia įžengęs naujas klientas iškart apsisuka ir išeina…

„Atvira Klaipėda” rašė, kad po anksčiau paskelbto naujos poliklinikos statybos viešojo pirkimo konkurso savivaldybė gavo pasiūlymus, kurių kaina viršijo numatytą kainą net per 50 procentų. Ji ilgai ieškojo galimybės sudaryti sutartį, tačiau galiausiai pripažino, kad viešųjų pirkimų procedūras teks pakartoti. Administracijos direktorius Gintaras Neniškis tuomet teigė, kad gavusi tokius pasiūlymus savivaldybė buvo nusimačiusi didesnes lėšas šiam projektui, tačiau pasirodė, kad potencialaus rangovo, kurio pasiūlyta kaina jau buvo priimtina, kvalifikacija neatitinka pirkimo sąlygose nustatytų reikalavimų.

Tiesa, viešojo pirkimo konkursas buvo suskaidytas į dvi dalis. II pirkimo dalis – buitinių nuotekų tinklo statybos darbai su darbo projekto parengimu. Dėl jos taip pat rungėsi penki potencialūs rangovai. Ir su vienu iš jų sutartį savivaldybė pasirašys. Prieš porą mėnesių savivaldybė paskelbė viešąjį pirkimą ir dėl šių abiejų objektų techninės priežiūros paslaugų pirkimo. Dėl poliklinikos statybos techninės priežiūros sutartį norima pasirašyti 2 metams, dėl nuotekų tinklų –  6 mėnesiams.

Dabartinio, viešojo pirkimo konkurso sąlygose poliklinikos statybos maksimali kaina nenurodyta. Tačiau pirkimo iniciatorius ją yra patvirtinęs. Numatyta, kad būsimas rangovas objektą turės pastatyti per dvejus metus.

Prie paskelbtų pirkimų dokumentų buvo pridėtos ir nuorodos į anksčiau užduotus potencialių rangovų klausimus bei atsakymus. Daugelis iš jų buvo susiję su įrenginių ir baldų nomenklatūra. Nurodoma, kad technologinių įrenginių ir baldų žiniaraštyje nurodyti įrenginiai ir baldai šiuo pirkimu neperkami – jie bus įsigyjami atskirai.

2019 m. sausį įvykusiam būsimo pastato architektūriniam konkursui buvo pateikta 12 darbų, kaip turėtų atrodyti naujasis objektas. Konkurso nugalėtoja išrinkta vilniečių mažoji bendrija „Mes architektai“ (projekto vadovas Dovydas Čipkus), pristačiusi projektą „Du kiemai”. Ši įmonė parengė ir statybos techninį projektą, kurio derinimas užtruko beveik metus.

2021 metų rugsėjo pabaigoje dar buvo tikimasi, kad Jūrininkų poliklinika bus pradėta statyti 2022 metais. Klaipėdos savivaldybės strateginės plėtros plane buvo įrašyta, kad naują polikliniką planuojama pastatyti iki 2023 metų.


  2023-05-24

  4 komentarai “Dėl Jūrininkų poliklinikos statybos – geros naujienos”

  1. AvatarAnonimas (IP: 90.131.35.70)

   Versina turbut statys ?🤡

  2. AvatarAnonimas (IP: 86.100.72.166)

   Vietą, kuri, žinoma, visiškai netinkama, parinko nieko bendro su urbanistika neturintys savivaldybės valdininkai. Tiesiog čia buvo vietos , o visa kita pofik… toks kaimietiškas planavimas ,deja mūsuose įprastas.

  3. AvatarAnonimas (IP: 83.187.109.151)

   Kodėl Birutės gatvėje , gal tada jau geriau Liepojos gatvėje , kodėl tokioj nepatogioj vietoje statoma poliklinika . Durniu laivas .

   • AvatarVa (IP: 78.57.242.154)

    Gal todėl, kad panašioje vietoje kur dabar yra poliklinika

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt