P0

Švietimas

Sudarė galimybę mokytis gimnazijoje ir įgyti profesiją (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-05-24


Klaipėdos Pauliaus Lindenau mokymo centras dalinasi žinia, kad naujas modelis leidžia I-IV gimnazijos moksleiviams tęsti mokslus savo mokyklose ir tuo pačiu, per dvejus metus, įgyti profesinę kvalifikaciją.

„Taip jaunuoliai gali vienu šūviu nušauti du zuikius – mokytis savo mokykloje ir lygiagrečiai mūsų centre įgyti tam tikros profesijos pagrindų. Klaipėdos Pauliaus Lindenau mokymo centras yra orientuotas į inžineriją, jūrą ir uostą, todėl visus moksleivius kviečiame mokytis pagal tris
specializuotus profesinio mokymo programų modulius – jūreivio, laivų korpusų surinkėjo ir jūrų uosto krovinių logisto. Tai labai patogu, nes nenukentės pamokos įprastoje mokykloje – mokymosi grafikas bus suderintas, profesinėje mokykloje turėsite po kelias pamokas per savaitę. Po dvejų metų moksleiviai gauna kompetenciją patvirtinantį pažymėjimą, kuris suteikia galimybę į norimą profesinę sritį gilintis ir toliau. Kadangi įgytos kompetencijos bus įskaitytos, tolimesnis mokymasis profesinėje mokykloje bus kur kas trumpesnis ir sklandesnis“, – pranešime cituojamas dr. Egidijus Skarbalius, Klaipėdos Pauliaus Lindenau mokymo centro direktorius.

I-II gimnazijos klasių moksleiviams yra siūlomas laivų korpuso detalių gamybos modulis. Per dvejus metus jaunuoliai įgus dirbti su kompiuterinėmis programomis ir įgis braižybos pagrindų, išmoks žymėti ir markiruoti detales pagal eskizus, šablonus ir brėžinius, išmoks atlikti šaltkalviškas detalių apdirbimo operacijas, pagaminti detales naudojantis šaltkalvio įrankiais ir įrenginiais, komplektuoti detales, įvertinti jų kokybės kontrolę.

Vyresniųjų klasių moksleiviai, besimokantys III-IV gimnazijos klasėse kviečiami gilintis į jūrų uosto krovinių logisto profesiją ir muitinės bei
draudimo atlikimo procedūras – kiekvienas, pasirinkęs šį modulį, išmoks organizuoti krovinių, transporto ir vairuotojų draudimą, išmanys muitinės procedūras, įgus pildyti krovinių deklaracijas.

III-IV gimnazijos klasių moksleiviams yra siūloma išmokti saugaus darbo laive ir saugos principų, kurie leis įgyti jūreivio kvalifikacijos pradmenis. Per porą metų moksleiviai susipažins su laivo sandara ir įranga, tarnybos laive organizavimu, išmoks, kaip išgyventi jūroje, palikus laivą, išmanys gaisrų rizikas ir gesinimo subtilybes, sužinos, kaip elgtis įvykus nelaimingam atsitikimui, kokia turi būti saugi darbo tvarka, kokios yra jūros aplinkos teršimo prevencijos ir atsargumo priemonės.

Prašymus dalyvauti pagrindiniame priėmime stojantieji gali teikti nuo birželio 1 d. iki rugpjūčio 7 d. Papildomame priėmime prašymus galima teikti rugpjūčio 15–26 d. Prašymų registracija vyksta internetu: https://profesinis.lamabpo.lt. Daugiau informacijos: tel. +370 46 34 18 15, +370 46 34 80 07 arba el. p. info@lindenau.lt


  2023-05-24

  Vienas komentaras apie “Sudarė galimybę mokytis gimnazijoje ir įgyti profesiją”

  1. AvatarC7 (IP: 88.119.136.4)

   Gera iniciatyva. Vaikams, kurie dar tikrai nežino, ką norės veikti gyvenime, lieka atviros durys visiems variantams.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt