P0

Kriminalai ir nelaimės, Svarbu

Už sesers nužudymą – 16 metų nelaisvės

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2023-05-24


Klaipėdos apygardos teismas uždaruose posėdžiuose išnagrinėjo baudžiamąją bylą, kurioje 26-metis šilutiškis Marius V. buvo kaltinamas 19-metės savo sesers išžaginimu, seksualiniu prievartavimu ir nužudymu.

Trečiadienį kolegija, kurią sudarė teisėjai Linas Pauliukėnas, Eugenijus Antanauskas ir Eduardas Maškevičius, paskelbė, jog vyras yra kaltas tik dėl nužudymo ir kalėjime turės praleisti 16 metų. Taip pat kitai jo seseriai priteistas 5000 eurų neturtinės žalos atlyginimas.

Nuosprendį atvestas išklausyti savo veidą dangstęs vyras keikė jį fotografuojančius ir filmuojančius žurnalistus bei tvirtino išėjęs į laisvę  juos visus nužudysiantis. Martyno Vainoriaus nuotr.

Kaltinimą šioje byloje palaikės prokuroras Arūnas Saunorius buvo prašęs vyrą įkalinti 17 metų. Ar skųs nuosprendį Apeliaciniam teismui jis sakė dar nežinantis, nes skirta bausmė yra labai panaši į prašytą.

„Teismas nusprendė, kad lytinis santykiavimas buvo apibusiu sutarimu, dėl to ir išteisino bei automatiškai neliko kaltinimo, kad nužudymas buvo įvykdytas slepiant kitus du nusikaltimus. Liko nuteistas tik už tai, kad nužudė savo artimą giminaitį, seserį”, – komentavo prokuroras.

Pasak jo, teisiamasis aiškino, kad seserį nužudė netyčia, bet nedavė išsamių paaiškinimų, tad nužudymo priežastis taip ir lieka neaiški.

Pareigūnams buvo kilusi abejonė dėl to, ar vyras yra pakaltinamas, tačiau atlikta stacionari ekspertizė ją išsklaidė.

Išteisinimas dėl prievartavimo motyvuojamas tuo, kad teismo medicinos specialistų išvadose nukentėjusiajai nenustatyta jokių kūno sužalojimų, būdingų prievartiniams lytiniams santykiams panaudojant fizinį smurtą.

Nuosprendį atvestas išklausyti savo veidą dangstęs vyras keikė jį fotografuojančius ir filmuojančius žurnalistus bei tvirtino išėjęs į laisvę  juos visus nužudysiantis. Prieš paskelbiant rezoliucinę nuosprendžio dalį teismui leidus į salę ateiti žurnalistams kaltinamasis pradėjo reikšti dėl to pretenzijas teisėjui, nes jo gyvybei įkalinimo įstaigoje esą dabar gresia pavojus.

Žvėriškas nusikaltimas buvo įvykdytas praėjusių metų spalį. Nuolatinės gyvenamosios vietos neturėjusi  mergina glaudėsi Šilutės socialinių paslaugų centre, teikiančiame ir nakvynės paslaugą. Kai ji čia nebegrįžo kaip įprasta, centro darbuotojai kreipėsi į policiją. Pareigūnams vykdant paiešką jos kūnas su smurto žymėm buvo rastas Šilutės rajone esančiame Pagrynių miške, apie 5 kilometrus nuo socialinio centro. Iki ten žudikas smulkaus sudėjimo sesers kūną, įkištą į didelį krepšį, nuvežė dviračiu.

Mergina buvo smaugta ir vėliau buvo daužoma plaktu į kaklą ir galvą.  Žudikas prieš tai jau buvo teistas dėl kitos sesers tvirkinimo, turėjo teistumą ir dėl vagysčių. Atsakomybę sunkinančia aplinkybe teismas pripažino tai, jog kaltinamasis dar kartą nusikalto būdamas recidyvistas.

Brolis ir sesuo augo daugiavaikėje šeimoje. Tėvas buvo teistas, piktnaudžiavo alkoholiu, smurtavo prieš vaikus, tad jie buvo paimti iš socialinės rizikos grupei priskirtos šeimos.


  2023-05-24

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt