P0

Fotoreportažai, Politika, Svarbu

Galutinai sukomplektavo naująją miesto Tarybą (2)

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2023-05-25


Ketvirtadienį ryte prasidėjusio antrojo naujosios kadencijos Klaipėdos miesto tarybos posėdžio metu prisiekė dar keturi politikai – du to negalėję padaryti prieš mėnesį ir du, pakeičiantys mandatų netekusias į vicemerų postus paskirtas politikes Vaidą Raugelę ir Liną Šukytę-Korsakę,

Martyno Vainoriaus nuotr.

Pirmojo posėdžio metu nebuvo prisiekę „Laisvės ir teisingumo” narys 67-erių odontologas Henrikas Galinauskas ir 66-erių Kretingos ligoninės vyriausiasis gydytojas, socdemas Romaldas Sakalauskas.

Jūrininkų sveikatos priežiūros centre Odontologijos skyriaus vedėju dirbantis H. Galinauskas pats yra Švyturio odontologijos klinikos savininkas. Čia dirba ir jo žmona. Medikas deklaravo, jog turi 93 tūkst. eurų vertės turto.

R. Sakalauskas yra dar baigęs ir viešojo administravimo magistro studijas. Medikas nurodė turįs beveik 243 tūkst. eurų vertės turto. Jo sutuoktinė dirba UAB „Gintarinė vaistinė” vaistininke.

Vietoje rinkimų komiteto „Ištikimi Klaipėdai” narės V. Raugelės miesto Tarybos nariu taps buvęs savivaldybės valdomos įmonės „Klaipėdos vandens” vadovas Leonas Makūnas, kurį rinkėjai kilstelėjo per dvylika pozicijų iš paskutinės sąrašo vietos į dešimtąją. Penktadienį 71 metų sulauksiantis politikas šiuo metu yra Klaipėdos pramonininkų asociacijos ir Lietuvos vandens tiekėjų asociacijos garbės narys. Jis yra deklaravęs turįs 157 tūkst. eurų vertės turto ir dar yra suteikęs 20 000 eurų paskolą.

Vietoje L. Šukytės-Korsakės Taryboje atsidūrė politikos naujokas, 28 metų Aleksej Diukin, tapęs jauniausiu valdžioje esančiu miesto politiku. Jis yra UAB „Estetika automobiliui” savininkas ir direktorius. Savo deklaracijoje jaunasis politikas nurodė, kad turi tik 1450 eurų piniginių lėšų, o 2021 m. gavo 45 544,77 Eur pajamų.

Po priesaikų opozicijoje esantys konservatoriai ir liberalai pranešė, kad remdamiesi naująja Vietos savivaldos įstatymo redakcija opozicijos lyderiu paskyrė konservatorių Ugnių Radvilą. Jis pažadėjo, kad opozicija bus konstruktyvi ir artimiausiu metu paskelbs savo programą. Opozicijos lyderiui priklauso vieta miesto tarybos Kolegijoje. Jis taip pat turi pirmumo teisę užduoti klausimų ir pasisakyti Tarybos posėdyje svarstomais klausimais.


  2023-05-25

  2 komentarai “Galutinai sukomplektavo naująją miesto Tarybą”

  1. AvatarO priesaikoje (IP: 78.61.179.125)

   buvo žodžiai “prisiekiu Lietuvos konstitucijai”? Ar prisiekė jau ne Lietuvos konstitucijai?

  2. AvatarVincas (IP: 88.118.27.194)

   Dudorių mesti LAUK!!! Asmuo ardantis koaliciją iš vidaus!!!

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt