P0

Verslas

„Klaipėdos vanduo” atsiskaito visuomenei

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-05-25


Vandentvarkos bendrovė „Klaipėdos vanduo“, pristatydama praėjusių metų veiklos ataskaitą, pažymi, kad išskirtinių iššūkių laikotarpiu pavyko užtikrinti stabilią bendrovės veiklą, suvaldyti didesnį paslaugų kainų augimą dėl brangstančių energijos išteklių, tris kartus sumažinti dėl išorinių geopolitinių ir makroekonominių veiksnių grėsusį nuostolį, vykdyti suplanuotas investicijas ir pilnai įgyvendinti tikslus, suformuluotus miesto savivaldybės lūkesčių laiške bei ilgalaikėje bendrovės strategijoje. Be to, išlaikytas aukštas klientų ir darbuotojų pasitenkinimas bendrovės veikla.

„2022 metai buvo išskirtiniai – pokovidinis laikotarpis, prasidėjęs karas, energetinių išteklių kainų šuolis ir dviženklė infliacija. Tokios išorinės aplinkybės bet kuriai organizacijai kėlė milžiniškus iššūkius, todėl nepaprastai didžiuojuosi mūsų darbuotojų ir vadovų komanda, kuri sugebėjo ne tik suvaldyti gresiančias rizikas, bet ir įgyvendinti planus, kurie padės kokybiškiau aptarnauti Klaipėdos miesto ir rajono gyventojus bei verslo įmones ateityje“, – pranešime pažymi bendrovės „Klaipėdos vanduo“ generalinis direktorius Benitas Jonikas.

Pasak B. Joniko, vandens kaina uostamiestyje pernai kilo mažiausiai, lyginant su kitais Lietuvos didmiesčiais – Klaipėdoje 34,5 procentais, kai tuo tarpu, pvz., Kaune kilo net 74,8 proc.

Per metus augo paslaugų pardavimai: paviršinių nuotekų tvarkymo – 83 proc. (iki beveik 6.2 mln. eur), nuotekų tvarkymo – 11 proc. ( iki beveik 10 mln. eur), geriamojo vandens tiekimo 1 proc. (iki beveik 10 mln. eur.).

Bendrovės pranešime pažymima, jog lygiagrečiai bendrovė tęsė būtinąsias investicijas, kurių suma pernai sudarė beveik 7,9 mln. eurų. Birželį didintas įstatinis kapitalas 11,9 mln. eur – iš Klaipėdos miesto savivaldybės už akcijas perimta 185,134 km paviršinių nuotekų tinklų.

„Per 2022 m. AB „Klaipėdos vanduo“ daugiausia investavo į vandentiekio ir nuotekų tinklų statybą bei įsigijimą – 2,2 mln. eur, geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros rekonstravimą ir plėtrą Klaipėdos rajone – beveik 1,8 mln. eur, vandentiekio ir nuotekų tinklų rekonstrukciją, atnaujinimą – daugiau nei 1,1 mln. eur, vandenviečių technologinių įrenginių atnaujinimą, rekonstrukciją ir modernizavimą – 642,2 tūkst. eur, informacinių ir automatikos sistemų bei įrangos vystymą, atnaujinimą – 588,4 tūkst. eur bei nuotekų valymo ir dumblo tvarkymo technologinių įrenginių atnaujinimą, modernizavimą ir plėtrą – 478,3 tūkst. eurų”, – rašoma pranešime.

Be to, pažymima, jog ataskaitiniu laikotarpiu „Klaipėdos vanduo“ patyrė 937,2 tūkst. eurų nuostolio ir tai esą yra mažiausias iš visų didžiųjų Lietuvos miestų.

Bendrovė 2023 m. planuoja ir toliau vykdyti ir įgyvendinti 2021 – 2030 m. strategijoje numatytus tikslus. Svarbiausios veiklos kryptys ir toliau žada būti susijusios su kokybiško vandens tiekimu, taršos reikalavimus atitinkančiu nuotekų tvarkymu, klientų aptarnavimo gerinimu.


  2023-05-25

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt