P0

Kriminalai ir nelaimės

Sekęs, slapta fotografavęs ir buvusią mylimąją persekiojęs vyras pateko į teisėsaugos akiratį

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-05-25


Klaipėdos apylinkės prokurorė kreipėsi į teismą su pareiškimu dėl proceso užbaigimo teismo baudžiamuoju įsakymu, prašydama 33 metų klaipėdietį pripažinti kaltu dėl neteisėto įsibrovimo, informacijos apie privatų asmens gyvenimą rinkimo, persekiojimo bei grasinimo nužudyti. Teismo prašoma vyrui skirti 1 metų ir 4 mėnesių laisvės apribojimo bausmę.

Anot prokuratūros pranešimo, po nesėkmingai susiklosčiusių santykių 33 metų uostamiesčio gyventojas ėmė kerštauti buvusiai mylimajai. Turimais duomenimis, vyras slapta buvo paėmęs moters namų raktus ir kelis kartus jai nežinant ten įsibrovė. Neteisėtai patekęs į nukentėjusiosios butą, klaipėdietis iš jos mobiliojo telefono nusifotografavo asmenines nuotraukas, vaizdo įrašus, neviešus elektroninius prisijungimo duomenis, grasino, kad duomenis išplatins kitiems. Taip pat nustatyta, kad kerštautojas iš moters buto buvo paėmęs ir jai priklausančio automobilio raktelius, ketindamas pasigaminti jų kopiją.

Remiantis surinktais duomenimis, vyras, norėdamas žinoti tikslią buvusios draugės buvimo vietą, prie jos automobilio dugno buvo pritvirtinęs sekimo įrenginį. Moteris buvo persekiojama automobiliu, slapta fotografuojama. Bylos duomenimis, iš buvusio sugyventinio ji sulaukdavo net keliasdešimt skambučių bei žinučių per dieną, jai buvo grasinama susidoroti.

Įbauginta moteris dėl tokių vyro veiksmų kreipėsi į policijos pareigūnus.

Klaipėdiečiui pareikšti kaltinimai pagal šešis Baudžiamojo kodekso straipsnius: „Neteisėtas asmens būsto neliečiamumo pažeidimas“; „Neteisėtas techninių priemonių įrengimas ar panaudojimas informacijai rinkti“; „Neteisėtas informacijos apie privatų asmens gyvenimą rinkimas“; „Neteisėtas elektroninių duomenų perėmimas ir panaudojimas“; „Neteisėtas žmogaus persekiojimas“ ir „Grasinimas nužudyti ar sunkiai sutrikdyti žmogaus sveikatą arba žmogaus terorizavimas“.

Prokurorė teismo prašo pripažinti klaipėdietį padarius jam inkriminuotas nusikalstamas veikas ir skirti 1 metų 4 mėnesių laisvės apribojimo bausmę su 3 mėnesių intensyvia priežiūra – nuteistojo buvimo vietos pagal nustatytą laiką kontrole elektroninio stebėjimo priemonėmis, nustatant, kad jis privalo būti namuose nuo 21 iki 6 val. bei įpareigoti jį dalyvauti elgesio pataisos programoje. Teismo taip pat prašoma patenkinti nukentėjusiosios pareikštą civilinį ieškinį dėl žalos atlyginimo.


  2023-05-25

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt