P0

Aplinkosauga

Kuršių marių žuvims darosi sunku kvėpuoti (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-05-26


Aplinkos apsaugos agentūra praneša, jog hidrologiniai stebėjimai Kuršių mariose Juodkrantėje ir Klaipėdos uoste rodo, kad ištirpusio deguonies koncentracija vandenyje pradėjo mažėti.

Žuvims ir kitiems vandens gyvūnams deguonis reikalingas jų gyvybinėms funkcijoms palaikyti, jo koncentracijai sumažėjus iki kritinio lygio, jie ima dusti.

Antradienį ir trečiadienė atlikti stebėjimai patvirtina, kad ištirpusio deguonies koncentracija sumažėjo iki vandens telkiniuose gyvenančioms mažoms žuvims pavojingai mažos koncentracijos (6,5 mg/L Juodkrantės stotyje ir 5,2 mg/L Klaipėdos uosto stotyje).

Pastarosiomis dienomis vyravo ramūs ir šilti orai, oro temperatūra kilo iki 23 ˚C, todėl šilo ir Kuršių marių vanduo. Ties Juodkrante, vandens temperatūra pakilo iki 18,7 ˚C, Klaipėdos sąsiauryje – iki 17,9 ˚C. Esant tokioms hidrometeorologinėms sąlygoms, mažėja deguonies tirpumas vandenyje.

Kylant vandens telkinio temperatūrai, susidaro palankios sąlygos pavasarinio fitoplanktono (vienaląsčių dumblių) dauginimuisi, šis procesas taip pat prisideda prie deguonies mažėjimo.

Ištirpusio deguonies Kuršių mariose, staiga sušilus orams, sumažėja kasmet.


  2023-05-26

  Vienas komentaras apie “Kuršių marių žuvims darosi sunku kvėpuoti”

  1. AvatarStinta (IP: 88.119.156.187)

   Dabar žuvys dūsta, o tai kas bus marių žuvims kai ties Kiaulės nugara užpils marių 1km su būsimu pietiniu uostu? Liks tik 200-300 metrų plyšis. Paruošiamieji KVJUD darbai šiam gamtosauginiam genocidui vyksta pilnu tempu. Panašu, kad tikslas – nebus žuvies, nebus problemos.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt