Kultūra

Spalvoti Mutos pasauliai

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-05-29


Šį ketvirtadienį, birželio 1 d. , 17.30 val., Naujoje Klaipėdos galerijoje atidaroma Rimvydo Pupelio (Mutos) tapybos paroda „Spalvoti pasauliai”.

Autoriaus kūrybos braižas pasižymi postmodernistiniu neokubizmo stiliumi. Dailininko saviraiškai ir kūrybai didelę įtaką darė avangardinis „Fluxus” judėjimas ir likimo dovanota pažintis su Jonu Meku bei pasaulio didieji modernistinės dailės krypties kubizmo atstovai.

Laužydamas realybės vaizdavimą, tapybos darbuose dailininkas plokštumas skaido griežtomis geometrinėmis linijomis, kūriniuose dominuoja veidų, figūrų geometrinės formos ir jų perskirstymas įvairiomis kryptimis, suskaidytas tikrovės suvokimas, daiktų vaizdavimas vienu metu iš skirtingų taškų.

R. Pupelio kūrybai būdingos ryškios spalvos, įvairūs spalviniai deriniai, išraiškingi faktūriniai efektai.

Paroda veiks iki birželio 29 d.

INFORMACIJA

R. Pupelis (Muta) gimė 1965 m. Obeliuose, Rokiškio r. 2006 m. baigė studijas Šiaulių universitete. Lietuvos dailininkų sąjungos narys. 2015 m. suteiktas meno kūrėjo statusas, 2019 m. dailininko kūrybą įvertino ir pripažino narystę Prancūzijos menininkų namai. Mutos kūryba vertinama ne tik Lietuvoje, bet ir daugelyje Europos šalių. Autorius surengė per 30 personalinių parodų Lietuvoje ir užsienyje, dalyvavo grupinėse parodose JAV, Japonijoje, Prancūzijoje, Šveicarijoje, Vokietijoje, Rumunijoje, Lenkijoje, Makedonijoje, Latvijoje ir kt. Menininkas organizuoja ir aktyviai dalyvauja įvairiuose meno projektuose, yra pelnęs apdovanojimų už scenografiją spektakliams.


  2023-05-29

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt