Verslas

„Vikondos grupei“ leista įsigyti „Klaipėdos duoną” (1)

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-05-30


Konkurencijos taryba leido „Vikondos grupei“ įsigyti 66,80 proc. įmonės „Klaipėdos duona“ akcijų ir netiesiogiai per pastarąją įgyti 88,48 proc. bendrovės „Javinė“ akcijų, taip perimant vienvaldę pastarųjų įmonių kontrolę.

Martyno Vainoriaus nuotr.

Pranešimas apie ketinimą vykdyti koncentraciją gautas gegužės 11 d. Įvertinusi su sandoriu susijusias aplinkybes, Konkurencijos taryba konstatavo, kad dėl numatomos vykdyti koncentracijos nebus sukurta ar sustiprinta dominuojanti padėtis arba itin apribota konkurencija atitinkamose rinkose.

„Vikondos grupė“ ir su ja susiję ūkio subjektai gamina bei prekiauja valgomaisiais ledais, sūreliais, vaisiais, konservuotomis daržovėmis ir mėsos produkcija, įvairiais padažais bei užtepėlėmis, taip pat augina, superka, sandėliuoja ir parduoda grūdinius, ankštinius ir aliejinius augalus bei daržoves, prekiauja kasdienio vartojimo prekėmis nespecializuotose parduotuvėse, teikia maitinimo, fizinės objektų apsaugos, apskaitos, IT, pramogų organizavimo paslaugas, užsiima nekilnojamojo turto nuoma ir kt.

Bendrovės „Klaipėdos duona“ ir „Javinė“ gamina duoną, duonos gaminių pakaitalus, konditerijos gaminius ir pusrytainius. „Klaipėdos duona“ šiltos duonos krautuvėlėse prekiauja duona, įmonės „Javinė“ produkcija, bandelėmis, kibinais, čeburekais, ledais, arbata, kava ir mineraliniu vandeniu.

Apie numatomą įvykdyti koncentraciją privaloma pranešti Konkurencijos tarybai ir gauti leidimą, jeigu koncentracijoje dalyvaujančių ūkio subjektų suminės bendrosios pajamos paskutiniais prieš koncentraciją ūkiniais metais yra didesnės negu 20 mln. Eur ir jeigu kiekvieno mažiausiai iš dviejų koncentracijoje dalyvaujančių ūkio subjektų bendrosios pajamos paskutiniais prieš koncentraciją ūkiniais metais yra didesnės negu 2 mln. Eur.

„Klaipėdos duonos“ pardavimo pajamos pernai lyginant su 2021-aisias paaugo nuo 12,5 iki 17 mln. eurų, tačiau buvo patirta beveik 841 tūkst. eurų nuostolio, kai 2021-aisiais jis siekė 646 tūkst. eurų. Šių metų kovą įmonėje dirbo 278 žmonės, vidutinis atlyginimas sudarė 1 323 eurus.

„Vikondos grupė“ valdo 14 įmonių, tarp kurių Kėdainių konservų fabrikas, ledų gamintoja UAB „Vikeda“. Taip pat žemės ūkio sektoriuje dirbančias UAB „Krekenava“ ir UAB „Kėdainių aruodai“.


  2023-05-30

  Vienas komentaras apie “„Vikondos grupei“ leista įsigyti „Klaipėdos duoną””

  1. AvatarLabai (IP: 78.61.179.125)

   liūdna žinia.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt