P0

Švietimas

Klaipėdos universitetas pasirašė sutartį su FC „Barcelona“: rengs vaikų futbolo trenerius

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-05-31


Klaipėdos universitete (KU) nuo šių metų rugsėjo pradedami rengti vaikų futbolo treneriai. Jų studijų pagrindu taps vieno garsiausių pasaulio futbolo klubų FC „Barcelona“ sukauptos žinios, patirtys, vertybės bei filosofija.

„Tai – svarbus įvykis ne tik Klaipėdos universitetui, miestui, bet ir visai Lietuvai bei jos futbolui. Į mūsų futbolą ateina ne vien tik žinios, bet ir šio klubo filosofija, požiūris į šią sporto šaką bei žaidėjus“, – dėdamas parašus ant sutarties sakė KU rektorius prof. dr. Artūras Razbadauskas. KU nuotr.

Sutarties pasirašyme virtualiai dalyvavęs FC „Barcelona“ inovacijų centro vadovas Sergi Gonzalez Morenos KU iniciatyvai linkėjo sėkmės ir užtikrino visokeriopą Ispanijos klubo paramą auginant futbolo kokybę Lietuvoje.

KU vykdyta laisvalaikio sporto studijų programa, kuri nuo rugsėjo turės dvi naujas, pasirenkamas specializacijas – futbolo bei krepšinio, planuojama, bus dėstoma lietuvių, anglų bei rusų kalbomis. Studijų trukmė – 4 metai, sutrumpintų – 2,5 metų.

Pasak KU sporto, rekreacijos ir turizmo katedros vedėjos prof. Astos Šarkauskienės, baigusieji studijų programą su futbolo specializacija KU absolventai įgis ne tik sporto bakalauro kvalifikacinį laipsnį, pedagogo profesinę kvalifikaciją, bet ir FC „Barcelona“ sertifikatą, liudijantį apie baigtą futbolo trenerio pagrindų kursą.

„Esame įsitikinę, kad treneriai, kurie dirbdami su vaikais vadovausis „Barselonos“ sportininkų rengimo filosofija bei pritaikys per studijas įgytas žinias ir gebėjimus, padarys proveržį Lietuvos futbole. Mūsų siekis – drauge su partneriais padėti tvirtus pamatus aukščiausio lygio futbolininkų rengime“,– KU pranešime cituojama A. Šarkauskienė.

Sutarties pasirašymą stebėjo FC „Barcelona“ oficialus atstovas Baltijos šalyse Benas Baltusis, Ispanijos Karalystės Garbės konsulas Klaipėdoje Vytautas Lygnugaris, Klaipėdos futbolo mokyklos vadovas Audrius Žuta ir šios jaunųjų futbolininkų ugdymo įstaigos valdybos nariai, verslininkas, Klaipėdos futbolo bendruomenės atstovas Romualdas Jonaitis, KU vyrų futbolo komandos, sėkmingai rungtyniaujančios Lietuvos studentų futbolo lygoje, treneriai.

Lietuvos futbolo federacijos prezidentas Edgaras Stankevičius linkėjimus Klaipėdoje startuojančiai iniciatyvai perdavė elektroniniu paštu.


  2023-05-31

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt