Į Klaipėdą grįžta Baltijos SGD ir dujų forumas (1)

Verslas
Avatar photoAtvira Klaipėda
2023-06-01

Birželio 7-8 dienomis Klaipėdoje vyks antrasis Baltijos suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) ir dujų forumas. Uostamiestyje susibursiantys didžiausių regiono ir Europos valstybių energetikos bendrovių atstovai, ekspertai ir sprendimų priėmėjai šiemet susitelks į energetinio saugumo, bendradarbiavimo, energetikos ateities bei klimato kaitos valdymo temas.

Pasak renginio moderatoriaus, nepriklausomo dujų ir SGD terminalų konsultanto David Ledesma, didžiausias dėmesys forumo metu šiemet ir bus skiriamas energetinei nepriklausomybei.

„Europos dujų ir SGD rinkos dalyviai, siekdami didinti energetinę nepriklausomybę nuo Rusijos, šiuo metu susiduria su rimtais iššūkiais. Tiekimo saugumas, augančios dujų kainos – vieni svarbiausių klausimų bene visos Europos politikų darbotvarkėse. Šiomis temomis, įskaitant ir papildomos infrastruktūros poreikį, prekybą dujomis ir SGD bei reguliacinės aplinkos svarbą, planuojame diskutuoti su forumo dalyviais, tarp kurių – nemažai įtakingų energetikos sektoriaus ekspertų“, – teigia D. Ledesma, Oksfordo energetikos studijų instituto mokslinis bendradarbis, energetikos ir strategijos konsultantas.

Forume dalyvausiantys regiono valstybių institucijų, energetikos bendrovių, perdavimo sistemų operatorių atstovai bei įvairių sričių ekspertai taip pat skirs dėmesio tarpvalstybinių ryšių ir tarpusavio bendradarbiavimo energetikos srityje stiprinimui.

„Simboliška, kad Baltijos SGD ir dujų forumas vyksta Klaipėdoje – strategiškai svarbiame skystųjų energijos produktų ir dujų terminalų paslaugų centre, kuris, prasidėjus karui, tapo sektinu pavyzdžiu kitoms Europos valstybėms. Europoje veiklą pradedant naujiems SGD terminalams, sparčiau vystant tarpvalstybines dujotiekių jungtis bei diegiant atsinaujinančios energetikos technologijas, privalome glaudžiau bendradarbiauti su partneriais siekiant užtikrinti energetinę nepriklausomybę ir greitesnę energijos tiekimo ir vartojimo transformaciją“, – forumo tikslus įvardija „Klaipėdos naftos” generalinis direktorius Darius Šilenskis.

Dviejų dienų forumo programa sutelkta ne tik į su gamtinių dujų verslu susijusias temas, tačiau ir į nepriklausomos bei tvarios energijos tiekimo grandinės kūrimą. Energetikos pramonės atstovai antrą renginio dieną skirs žaliosios energetikos temoms – bus tariamasi, kaip Baltijos regionas gali pasiekti nulinių emisijų tikslą 2050-aisiais.

„Pakeliui į klimatui neutralią ateitį reikės investuoti į atsinaujinančios energijos gamybą ir vartojimą, o pereinamuoju laikotarpiu rasti būdus taršiausias energijos rūšis pakeisti gamtinėmis dujomis. SGD infrastruktūra ir toliau išliks kritiškai svarbi energetinio virsmo etape, o ateityje tikimės sėkmingo esamos infrastruktūros panaudojimo ją pritaikant bio ar sintetinio metano krovai“, – pažymi D. Šilenskis.

Forumas kvies išsamiau susipažinti su šiais alternatyvios energetikos sprendimais bei diskutuoti apie klimatui neutralios energijos tiekimo grandinės kūrimo galimybes Baltijos šalyse.

Žymos: | | | |

Komentarai (1):

Įrašo “Į Klaipėdą grįžta Baltijos SGD ir dujų forumas” komentarų : 1

  1. gediminas parašė:

    Na cia tau jau pribezdeta,ojei ojei

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. IP adresas bus rodomas viešai. Būtini laukeliai pažymėti * ženklu.

Pranešti apie klaidą

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.

PANAŠŪS STRAIPSNIAI

Nuomonės

Dar viena dilema Kijivui ir Briuseliui

Maždaug prieš pusantros savaitės paaiškėjo, kad 14 Europos Sąjungos (ES) sankcijų Rusijai pakete atsirado draudimas rusiškos kilmės suskystintas gamtines dujas ...
2024-07-04
Skaityti daugiau

Nuomonės

ES gali padidėti rusiškų dujų pasiūla

Kokia bus Rusijos prezidento Vladimiro Putino reakcija po šviežiai paskelbtų Europos Sąjungos (ES) sankcijų 14-ojo paketo? Šiame pakete numatytas draudimas ...
2024-06-27
Skaityti daugiau

Uostas ir jūra

Uostas išlaiko praėjusių metų krovos lygį

Klaipėdos uoste per penkis šių metų mėnesius perkrauta 13,62 mln. tonų krovinių – 1 proc. mažiau nei per tą patį ...
2024-06-20
Skaityti daugiauPin It on Pinterest

Share This