P0

Svarbu, Verslas

Karštas vanduo ir gyvatukas bus brangesni nei pernai

Martynas Vainorius

Martynas Vainorius
2023-06-01


Uostamiesčio valdomos AB „Klaipėdos energija” valdyba birželiui nustatė 7 proc. didesnį centralizuotai tiekiamos šilumos, vasarą naudojamos karštam vandeniui ruošti ir gyvatukams šildyti, tarifą nei pernai tuo pačiu metu.

Visgi šis tarifo padidėjimas yra gerokai mažesnis nei kad per metus išaugo nepriklausomų šilumos gamintojų (NŠG) siūlomos šilumos – tik tokia ir naudojama šiltuoju metu laiku – kaina.

Karolina Grabowska (pexels.com) nuotr.

Birželį už „Klaipėdos energijos” centralizuotai tiekiamą šilumą uostamiesčio ir Gargždų gyventojai turės mokėti 6,1 ct/kWh, kai pirmą praėjusių metų vasaros mėnesį jis siekė 5,7 ct/kWh – buvo 7 proc. mažesnis.

Tuo metu vidutinė NŠG kaina per metus padidėjo net 23,7 proc. – nuo 2,15 iki 2,66 ct/kWh. Brangiausia tokia šiluma yra pagaminama pačios „Klaipėdos energijos” biokuro katiluose (4,06 ct/kWh), o pigiausią (1,67 ct/kWh) šįkart pasiūlė „Miesto energija”.

Tiesa, birželį kai kurių miestiečių sąskaitos šiek tiek sumažės ir dėl tradicinių hidraulinių bandymų, kurių metu nutraukiamas šilumos tiekimas. Šiemet jie prasidėjo nuo gegužės 8-osios ir yra vykdomi naujoviškai – miestas padalintas nebe į dvi zonas, o į šešias.

Birželio 5-9 dienomis bandymai vyks nuo Kauno g. iki Debreceno g., Šiaulių g., Šilutės pl. ir Žvejybos uosto kvartale. Birželio 19-23 dienos bus bandomi vamzdynai nuo Debreceno iki Liubeko gatvių, Poilsio g. bei Alksnynės kvartale.

Kada kurioje gatvėje, kuriame name vyks hidrauliniai bandymai, klaipėdiečiai gali pasitikslinti „Klaipėdos energijos” interneto svetainėje. Čia sukurtas interaktyvus žemėlapis, kur suvedus namo adresą pateikiama išsami informacija.


  2023-06-01

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt