P0

Kultūra

„Lietuvos balso“ nugalėtojas Klaipėdos pilies džiazo festivalyje koncertuos su Ukrainos ginkluotųjų pajėgų orkestru

Atvira Klaipėda

Atvira Klaipėda
2023-06-01


„Muzika gydo“, – tuo įsitikinęs iš Nigerijos kilęs, tačiau savo namais Ukrainą vadinantis atlikėjas Anyanya Udongwo, balandžio pabaigoje tapęs muzikinio projekto „Lietuvos balsas“ nugalėtoju. Birželio 24 dieną ant Klaipėdos pilies džiazo festivalio scenos Anyanya lips drauge su Ukrainos kariuomenės Sausumos pajėgų Karinės muzikos centro bigbendu.

Anyanya Udongwo gimė ir užaugo Nigerijoje. 2009 m. iš Nigerijos jis atvyko studijuoti medicinos mokslų ir tapo kvalifikuotu chirurgu. Dar studijų metais jis ėmė giedoti bažnyčios chore, vis labiau įsitraukė į muziką. Po studijų dar kelis metus bandęs dirbti pagal specialybę, suprato – muzika yra jo tikrasis pašaukimas. Anyanya yra dalyvavęs Ukrainos „Balse“, kituose muzikos projektuose, koncertavęs įvairiuose festivaliuose.

Deja, jo, kaip ir daugelio kitų, gyvenimą sustabdė prasidėjęs karas. Tuo metu Anyanya buvo pačiame jo epicentre – Bučoje. Netekęs namų jis pabėgo iš karo siaubiamos šalies į Lenkiją, o išgirdęs apie lietuvių teikiamą pagalbą pabėgėliams atvyko į Lietuvą.

Išgirdęs apie „Lietuvos balso“ projektą, panoro jame sudalyvauti. Jo pasirodymai šiame projekte nepaliko abejingų – prieš mėnesį finišavusiame projekte Anyanya triumfavo ir neslėpė emocijų užėmęs pirmąją vietą.

„Kaip ir praėjusiais metais, solidarizuodamiesi su Ukraina, kviečiame į festivalį atvykti karo vis dar siaubiamos šalies muzikantus. Norime padėti jiems išreikšti savo poziciją per muziką. Nes džiazas – taikos ir laisvės muzika, o instrumentai – muzikantų ginklai“, – sako Klaipėdos pilies džiazo festivalio vadovė Inga Grubliauskienė.

Kartu su Ukrainos kariuomenės orkestru dainuos ir klaipėdietė Ingrida Toleikytė, žinoma sceniniu vardu I.T. Ji dalyvavo ne viename televizijos projekte, konkursuose. Ingrida yra ne tik dainininkė, bet ir muzikos kūrėja.

„Labai džiaugiuosi, kad būdama jauna atlikėja Ingrida savo kelią pradėjo Klaipėdos pilies džiazo festivalio scenoje. Prieš 12 metų kartu su 1500 jaunųjų džiazuotojų choru dainavo mūsų projekte „Jaunoji džiazo banga“. Neapsakomai džiaugiuosi jos sugrįžimu į Klaipėdą, smagu, kad iš dalies prisidėjome prie jos talento augimo“, – teigia Klaipėdos pilies džiazo festivalio vadovė.

Ukrainos kariuomenės Sausumos pajėgų Karinės muzikos centro bigbendas savo kūrybinę karjerą pradėjo 1998 metais kaip Šiaurės operatyvinės vadovybės štabo 7-osios karinės grupės kūrybinis padalinys. Nuo 2015 metų šiam kolektyvui vadovauja Sergejus Procenko.

Orkestras dalyvauja daugelyje karinės muzikos centro koncertų, taip pat savarankiškai organizuoja įvairius meninius renginius. Šiandien šis kolektyvas yra didžiulis Ukrainos kariuomenės Sausumos pajėgų karinio – muzikinio centro meninis padalinys, nuolat ieškantis kūrybiško bendravimo su kitų panašių kolektyvų nariais.

Klaipėdos pilies džiazo festivalis šiemet vyks birželio 22-24 dienomis Teatro aikštėje. Visi festivalio renginiai nemokami.


  2023-06-01

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Visų komentarų autorių IP adresai yra skelbiami viešai.

  Parama

  Jei Jums patinka „Atviros Klaipėdos" žurnalistų rengiami straipsniai ir tikite visiškai atviros bei nepriklausomos žiniasklaidos idėja - paremkite mus, nes į VšĮ „Klaipėda atvirai" sąskaitą pervedama parama yra pagrindinis mūsų pajamų šaltinis.

  Paremti
  Atviri dokumentai

  VšĮ „Klaipėda atvirai" kiekvieno mėnesio pradžioje skelbia, kiek per praėjusį sulaukė paramos. Taip pat - detalią atskaitą apie visas praėjusio mėnesio išlaidas.

  Čia galite rasti ir portalo Etikos kodeksą bei VšĮ „Klaipėda atvirai" dalininkų sąrašą.

  Su dokumentais galite susipažinti čia
  Informacija

  Portalas „Atvira Klaipėda” priklauso
  VšĮ „Klaipėda atvirai”. Plačiau apie įstaigą ir portalą galima paskaityti čia.

  Puslapio taisyklės. 

  Redakcijos tel. + 370 650 77550
  el. paštas: info@atviraklaipeda.lt